infoservis2Pořadatel dostihů v CONSEQ PARKU Velká Chuchle dlouhodobě podporuje možnosti uplatnění koní českého chovu. V roce 2013 společnost TMM, s r. o., navzdory velmi komplikované situaci způsobené červnovou povodní, uspořádala celkem deset dostihů pro tuzemské odchovance, v nichž bylo včetně prémií a bonusů vyplaceno celkem 1,080.000 Kč.

Dvouletí

Od samého počátku svého působení (jaro 2002) zahájila TMM, s r. o. program podpory startů koní českého chovu a její aktivita nalezla mezi majiteli a trenéry velmi kladnou odezvu. V letošním roce proběhl již dvanáctý ročník úspěšného celoročního seriálu dostihů pro nezvítězivší dvouleté koně. Z důvodu červnové povodně a následného přerušení sezóny nemohl Fitmin Cup 2013 začít podle původního plánu (2. června) a aby počet dostihů seriálu, jenž je významnou platformou pro začínající tuzemské odchovance, zůstal včetně součtu cen a bonusů zachován, bylo všech pět dostihů série zařazeno do podzimní části metropolitní termínové listiny. Celkem bylo do seriálu přihlášeno 83 koní, 34 z nich se zúčastnilo alespoň jednoho z pěti dostihů (dohromady 60 startů) a rovných 20 koní získalo ceny a prémie v souhrnné výši 500.000 Kč.
Nejúspěšnějším účastníkem letošního ročníku se stala klisna Pouline (stáj Paradise - Park Neuberg, chovatel Konrad Grote), která ze čtyř startů vytěžila dvě druhá a dvě třetí místa a vydělala 76.000 Kč. Velmi úspěšný byl také majitel a chovatel hned dvojice seriálových vítězů (Tropical Bond a Ready for Bond) Jaroslav Bouček.

Tříletí

Ve spolupráci s akciovou společností RABBIT Trhový Štěpánov a Fondem ČSCHPMDK Podpora 2013 se v roce 2013 uskutečnily tři dostihy II. kategorie také pro tříleté koně českého chovu: Cena Renomia, a. s. (12. května v Praze), Cena Agro Poříčí, spol. s r. o. (23. června v Mostě, jako součást dostihového dne Českého derby Rádia Impuls, které bylo pořádáno v režii TMM, s r. o.) a Cena První zemědělská Ratměřice, s r. o. (20. října v Praze). Součet cen a prémií činil 440.000 Kč, startovalo 20 koní (27 startů) a 11 z nich dosáhlo honorovaných výsledků.

Tříletí a starší

Ve druhé polovině metropolitní sezóny se pak opět uskutečnily dva dostihy pro tříleté a starší koně českého chovu: Cena SUSPRO, s r. o. (1. září) a Cena DECART, s r. o. (22. září). Cena každého z nich činila 70.000 Kč, dohromady se jich zúčastnilo 22 koní (25 startů) a 10 jich obsadilo dotované příčky.

Ostatní dostihy

V sezóně 2013 uspořádala TMM, s r. o. dalších 78 dostihů (Praha a mostecký den Českého derby Rádia Impuls) s vypsanými majitelskými prémiemi pro koně českého chovu. Vyplaceno jich bylo celkem 1,476.000 Kč.

Úspěšnost českých odchovanců v celé ČR

V roce 2013 se na tuzemských drahách představilo 683 koní českého chovu (54,5 % všech startujících). Na cenách dostihů a prémiích získali celkem 21,934.500 Kč. To je za posledních deset let až osmá nejvyšší suma (vede rok 2009 s 26,5 mil. Kč), avšak průměrný zisk na jednoho reprezentanta domácích chovatelů činil 32.115 Kč, což je v kombinaci se stále klesajícím počtem českých odchovanců, třetí nejvyšší číslo uplynulé dekády. Kompletní statistiky najdete ZDE.


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking