Kolesa2Definitivní tečku za letošní sezónou udělá v sobotu mítink v Kolesách, kde se tak účastníci a návštěvníci dostihů sejdou letos potřetí. Vzhledem k příznivému počasí umožňujícímu bez problémů trénovat byl o zdejší dostihy velký zájem. S jedinou výjimkou je totiž počet startujících koní dvouciferný.


Dostihový program v Kolesách startuje v pravé poledne a mezi třemi rovinovými a pěti překážkovými jízdami je hlavní zkouškou trojková steeplechase Cena firmy Frančák Budišov. Právě tento dostih na čtyřkilometrové trati o 60.000 Kč má nejvíce startujících, a to čtrnáct.

Mezi nimi je i několik koní se zkušenostmi z jedničkových dostihů. Čmaňa (Magnus) trenéra Luky dokonce splnil podmínky pro start ve Velké pardubické. V ní sice nestartoval, ale v Ceně Labe doběhl osmý. Další Magnusův syn Grizli, na jaře třetí v Prvomájové steeplechase, zase startoval v Ceně Vltavy, stejně nako Sisi Merble (Dark Marble) a zástupce domácí stáje Nebrius (Belenus). Šestiletý Sherson (Rainbows For Life) se před dvěma týdny zúčastnil Velké slušovické steeplechase crosscountry, kde doběhl šestý. Na osmém místě v tomto hlavním slušovickém dostihu byl kvalifikovaný Valiant, který rovněř přijede ze Slovenska do Koles.

Valiantův jezdec a trenér Jaroslav Brečka přiveze na zdejší závodiště ještě dosud nevítězného Mr Pamperita (Magnus), sbírajícího umístění na slovenských drahách. Zajímavým koněm je i Ksiežna Vegas, která se při posledním mosteckém dostihovém dnu vrátila po roce zpět do dostihového dění a doběhla druhá za Albertem.

Josef Váňa vysílá do dostihu dvojici koní, spolehlivého steeplera Neverlanda (Glenstal), který za poslední rok a půl byl vždy na tabuli, a Luanda (Hernando), který byl ale poslední dva dostihy v Pardubicích zadržený.  Božetěch (Gimt) trenérky Křídlové letos startoval jen na zdejší dráze a doběhl tu dvakrát čtvrtý. Kůň, který může promluvit do "medailového" pořadí v cíli, přijede z Velkých Karlovic a je jím Ilex the Great (Alex the Great), kterého trenér Radek Holčák letos dokázal vrátit na dráhu. A dobrá forma provází i bělouše Polar Ponda (Mill Ponda), vítěze z posledního mosteckého mítinku.

Během dostihového mítinku bude ještě probíhat boj o jezdecký šampionát na překážkách, který aktuálně vede s 16 vítězstvími Josef Váňa. Dušan Andréš má o jedno prvenství méně. Třetí Josef Bartoš zaznamenal o tři prvenství méně a vzhledem k tomu, že má i menší počet druhý míst, než jeho oba kolegové, zdá se tak být z boje o šampionský titul vyřazený. Jak Josef Váňa, tak Dušan Andrés, se objeví v sedle během odpoledne čtyřikrát a tak může být jejich souboj velmi zajímavý. Koneckonců Dušan Andrés jede v jednom z dostihů koně v tréninku Josefa Váni, přičemž jeho syn v tomto dostihu angažmá nemá. (mze)

  

 

        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking