Letošní premiéra závodiště v Kolesách přinesla nejcennější triumf svěřenci Františka Zobala Kyshantymu, který po roce opět slavil vítězství. V jeho sedle byl rekonvalescent Josef Bartoš, a dařilo se i rovněž se po zdravotní přestávce vracejícímu Jaroslavu Myškovi. Oba jezdci vyhráli dvakrát. 

V hlavním dostihu, Ceně společnosti Elektrovasury, nestartovala překážková hvězda domácí stáje Miraino. Z celkem osmi startujících se nakonec do cíle dostalo jen pět koní, když favorizovaní Step Dancer a Godea, a taktéž Granitol, museli být v průběhu dostihu zadrženi. Leaderem podstatné části dostihu byl pod taktovkou Marcela Nováka Mlýn, který se ale v cílové rovině neubránil náporu letos dvakrát bez umístění startujícího Kyshantyho. Devítiletý valach nakonec pod vedením Josefa Bartoše o více než dvě délky triumfoval. Třetí Amaragon doběhl za Mlýnem o 4 délky zpět, další dva dokončivší koně Mauglí a Norino již byli více než 20 délek za vítězem.


Josef Bartoš tak již slavil druhé vítězství během mítinku. O dvě hodiny dříve se dokázal prosadit již při svém prvním startu po pauze, rovinové Ceně Jezdeckého spolku Kolesa, na trati 2200 metrů, v sedle kdysi nadějného dvouletého (v tréninku Arslangireje Šavujeva) Saryarky stáje Avarrio Praha, jehož novým trenérem je od léta právě jeho otec, Josef Bartoš st.


Dostihové odpoledne v Kolesách bylo ve znamení jezdeckých i trenérských doublů. Za trenéry se podařilo vyhrát dva dostihy Františklu Zobalovi, který kromě vítěze hlavních dostihu připravil i tříletou Takeelu vítěznou na rovině. Dvěma zásahy rovněž uspěla Štěpánka Sedláčková, jejíž oba svěřence, tedy Gobe a Hollypa, samozřejmě vedl Jaroslav Myška.


A dařilo se i domácí stáji Vasury Kolesa a trenérce Pavlíně Sůrové, která po roce a čtvrt vrátila vítězně na dráhu šestiletého ryzáka polského chovu Fairy Worlda. Derby-vítěz Roches Cross nakonec k překážkové premiéře do Koles nepřijel, ale loňská špičková tříletá klisna stáje Stanislav Chudáček White Angel již má za sebou úspěšný debut na překážkách. Pod vedením Dušana Andrése totiž o necelé dvě délky triumfovala v dostihu přes proutěné překážky.

(mze)  

 

 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking