Koplik ZdenoÚspěšný dostihový víkend má za sebou trenér Zdeno Koplík. S výjimkou Mikamine v Oaks totiž jeho svěřenci uspěli ve všech významných dostizích víkendu. Zajímalo nás, jak trenér, sídlící v novém středisku, hodnotí výkony svých hvězdných svěřenců, i jaké jsou další plány se zástupci stáje DAR a Václav Slovák.


Během letošní sezóny zaznamenali vaši svěřenci několik pěkných výsledků ve velkých dostizích, ale víkendové výsledky v Mostě a v Bratislavě, kdy jste z pěti velkých dostihů zaznamenal dvě vítězství a dvě druhá místa, byly něco mimořádného. Dobře načasovaná forma?

Myslím, že se projevilo to, že jsme dobudovali tréninkové dráhy a že máme opravdu výborné podmínky pro trénink. Máme tady 1600 metrů dlouhou štěpkovou dráhu s rovným rukávem 1300 metrů dlouhým, a dráhu hliněnou, na které v budoucnu bude písek, která je také 1600 metrů dokola a ke které je také ještě rovný úsek, delší než u štěpkové dráhy.

Vraťme se ještě k Oaks. To byl asi jediný dostih, který se nevyvedl podle představ. Měla Mikamine v dostihu nějaký problém a kam dále s ní budete mířit?

Ukázalo se, že jí bohužel nesvědčí tvrdo, na měkkém podkladu je mnohem lepší. Chtěli bychom s ní ještě zkusit slovenské Oaks.

Výborný výkon podala také Leo Gali, i když šla za poslední tři roky nejkratší dostih.

Ano, na Leo Gali to bylo krátké, ale zvolili jsme tento dostih než raději než „pohár“. Chtěli jsme ji poslat zepředu, aby šla z tempa. Leo Gali podala dobrý výkon, plánujeme pro ni start v Listed dostihu v Itálii na 2200 metrů.

Ve zmíněném Zlatém poháru podal podle mého názoru nečekaně vynikající výkon Sky Pilot, který málem vyhrál…

Sky Pilot nás všechny mile překvapil. Byl to kůň již chystaný na překážky a všichni jeho soupeři byli až o několik let mladší. Běhal po dvou týdnech, takže chodil v práci pomalu. Chystáme ho na rakouský Saint Leger, zřejmě před tím by měl mít ještě jeden start.

Nesmíme ale také zapomenout na Kendyho, který zvítězil v sobotu Severočeské ceně…

Ano, Kendymu vše sedlo. Vyšla taktika jít zepředu a zkusit kam dojde. Také musím pochválit Radka, jezdil  výborně v Mostě i v Bratislavě, a doufám, že mu to tak výborně půjde i dále.

Ještě jsme nezmínili vaši nejmladší naději, Najinskou, která zůstala neporažená a zvítězila v Bratislavě snadno téměř o tři délky. V Česku jsme ji ještě neviděli, kdy se na ni můžeme těšit?

Najinska se opravdu ukazuje výborně, a byl bych samozřejmě rád, kdyby jí to vydrželo i jako tříleté. Teď bude odpočívat a pak by měla startovat v dostihu BBAG v Bratislavě. A pokud bude v pořádku, i její poslední start ve dvouleté sezóně by se měl odehrávat v zahraničí. Takže letos v Česku ji asi neuvidíte, ale rádi bychom jí chystali na příští rok do klasických dostihů.

Máte v tréninku ještě dalšího podobně nadějného dvouletého koně?

Máme nyní 14 dvouletých koní. Někteří z nich už pracují pěkně teď, jiní jsou pozdnější, ale celkově se jedná o velmi pěknou kolekci koní a věřím, že příští rok budeme mít z čeho do velkých dostihů vybírat. Věřím, že právě na nich by se nejlépe měly projevit naše tréninkové podmínky. (mze)

krabcice    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking