KoloradoVe věku 13 let musel být dnes poté, co si zlomil nohu ve výběhu, uspán jeden z nejúspěšnějších steeplerů české dostihové historie, vítěz Gran Premio Merano a svého času druhý nejbohatší kůň českého turfu Kolorado.


V Polsku v SK Golejewko narozený ryzák Kolorado se ve dvou letech na dráze neobjevil. První start absolvoval svěřenec trenéra Olehly, běhající v bravách Wrbna Racing, až jako tříletý a po jediném startu na rovině přešel na překážky, kde ze sedmi startů třikrát zvítězil.

V následující sezóně 2004 jako čtyřletý zaznamenal závratný vzestup v kariéře. Po nevydařeném úvodu sezóny v Bratislavě, kde vybočil na poslední překážce z vedoucí pozice, získal v následujících sedmi startech šest vítězství a jedno druhé místo. Zvítězil mimo jiné v Premio Staffe D´Oro (Gr.3) v Milánu, v Červnové ceně v Pardubicích, v Premio Val Venosta v Meranu, získal druhé místo v Corsa Siepi dei 4 anni (Gr.3) a sezónu uzavřel vítězstvím v pardubickém Křišťálovém poháru a v pražské Ceně České televize. V anketě roku 2004 byl zvolen Nejlepším proutěnkářem.

V roce 2005 vykročil Kolorado po stopách svého stájového kolegy Masiniho. V úvodním startu sezóny sice ještě za ním skončil druhý, ale pak se jejich cesty rozešly a Kolorado svého kolegu překonal. Stejně jako Masini zvítězil ve dvou největších dostizích italské sezóny: nejprve v květnu ovládl Gran Steeple Chase di Milano (Gr.1) a v září pak přesvědčivě proběhl první cílem Gran Premio Merano (Gr.1). Bohužel v závěru tohoto dostihu jezdec spletl kurs a to znamenalo diskvalifikaci. Kromě toho si Kolorado připsal vítězství v pardubickém Zlatém poháru (L), v bratislavské Velké starohájské a v milánském Premio Lainate (L). Pouze v jediném ze sedmi startů neuspěl, když v Premio Belfe využil zaváhání svého jezdce a shodil ho do křoví. V překážkovém handicapu ČR stanul společně s Registanou na vrcholu žebříčku.

Sezónu 2006 zahájil v italském Milanu, kde po nezaviněném pádu byl znovu nasednut a dokončil Gran Steeple Chase di Milano (Gr.1) na pátém místě. To byla jeho jediná prohra v tomto roce. Následně zvítězil ve všech čtyřech zahraničních startech, přičemž vrcholem sezóny bylo přesvědčivé vítězství v Gran Premio Merano (Gr.1) s Dirkem Fuhrmannem v sedle.
 
Kolorado
 
V roce 2007 zahájil sezónu vítězným startem v Bratislavě, pak se vypravil do Paříže na start Gras Savoye Grand Steeple-chase de Paris (Gr.1), kde se však nevyrovnal s hlubokou dráhou a v dostihu byl zadržen. Následně zvítězil v Meranu veSteeple-chase di Primavera (Gr.3) a v bratislavské Velké starohájské st.ch. Tento start byl přípravou na Gran Premio Merano (Gr.1). V dostihu, kde nesl nejvyšší váhu, však utrpěl vážné zranění, které ukončilo jeho skvělou dostihovou kariéru.

Po návratu z veterinární kliniky a po domácím léčení odešel do penze, nejprve do Staré Rudné a později do Prahy.
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking