Překážkové dostihy v posledních týdnech byly tak trochu ve znamení čekání na největší vrcholy, které nás letos čekají. Konaly se ale poslední přípravy na tyto dostihy, a z těch jsem měl dost dobrý pocit. Theophilos se v Pardubicích ukázal dost dobře, bylo vidět, že je dobře nachystaný a věřím, že se na něj ve Velké můžeme těšit.


Vypadalo to dobře také v Meranu, kde se vrátil vítězně L´Estran a to samozřejmě byla moc dobrá zpráva s ohledem na Gran Premio. Zdá se, že na největší dostihy se tedy můžeme těšit s koňmi, kteří mají momentálně dobrou formu.

Potěšil mě taky pražský Pohár elektrizace železnic, do kterého jsme po pauze vytáhli dva koně, kteří se chystají na zimu do Francie, a Sternkranz i Capivari  ukázali, že jsou dobře nachystaní, ti ostatní koně  v dostihu si s nimi nedokázali poradit. Od prosince do půlky ledna bychom s nimi a dalšími koňmi rádi zase do Cagnes Sur Mer. Tentokrát by to mohlo být o to zajímavější, že by kolem svátků mohly za námi přijet rodiny a zažít vánoce u moře s rodinou by bylo určitě příjemné a zajímavé. Snad se nic nezmění na opatřeních a taková návštěva ve Francii bude v zimě možná.

Před 41 lety zemřel podplukovník Hanuš Keil. Respektovaný hipolog, který své okolí okouzlil nejen hlubokými znalostmi, ale i nefalšovanou noblesou

Když už jsem zmínil Pohár EŽ v Praze, celkem mě zarazilo, že právě ten je u nás na proutěnkách dostihem s nejvyšší dotací, a úplně jsem nepochopil, proč byl v Praze o překážky tak malý zájem mezi účastníky. I rámcové překážky tam běželo jen pět koní, v Pardubicích se přitom v podobných dostizích sejde třeba i patnáct koní. Nerozumím tomu, proč  mnozí do Prahy nepřijeli, dráha tam byla výborně připravená a ve hře bylo i dost peněz. Chápu, že řada stájí chystá koně hlavně na největší mítink do Pardubic, ale tam se běhá na proutěnkách o nižší peníze a navíc jsou ty mítinky celkem daleko od sebe, daly by se stihnout i oba starty. Uvidíme, jak se bude situace dál vyvíjet...

My jsme se v minulých dnech vydali taky do Wroclawi, což byl start, s kterým se původně moc nepočítalo. Jenže v Polsku vypsali zajímavé peníze a  my jsme se rozhodli zkusit místo těžší konkurence ve Francii tuto možnost, a povedlo se.

Z ostatního dění určitě nemůžu opomenout úspěch Vaška Janáčka v Baden Badenu. Vyhrál tam grupový Goldene Peitsche s koněm, kterého nikdo na vítěze moc nečekal. Je to určitě zase jeden velký úspěch, který Pinďa udělal a to mi udělalo velkou radost.

Zaznamenal Petr Guth    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net