V červenci jsem po pádu musel s bolavým ramenem na vyšetření. Dostal jsem se k doktorovi, který už mě léčil a naštěstí se zjistilo, že v tom není nic porušeného, takže pak jsem pod injekcemi mohl startovat v dostizích v San Sebastianu. Kvůli pohmožděninám jsem přitom ale  nemohl jezdit v práci, do dostihů to ale přece jenom šlo.

Povedlo se nám tam vyhrát velký dostih pro klisny a nakonec taky Velkou cenu, což je tady ve Španělsku největší dostih, co se v létě běhá, takže mi to v San Sebastianu letos vyšlo parádně.

Také jsem tu v létě měl  dceru, byli jsme na dostizích na pláži a taky na severu, kde jeden náš majitel buduje velký komplex s hřebčínem, a to je určitě moc dobrá zpráva pro dostihy tady ve Španělsku a jejich budoucnost. Dá se říct, že poslední týdny se tady určitě vydařily a jako taková třešnička přišlo ještě vítězství v grupě v Baden Badenu.

Ten jejich sprinterský dostih, Goldene Peitsche, jsem sledoval už dlouho, a v minulosti jsem byl přesvědčený, že jsme měli minimálně dva koně, s kterými by mělo smysl se tam vypravit. Tentokrát jsem to vítězství ani nečekal, ale naše klisna mě příjemně překvapila. Líbila se mně hned od doby, kdy k nám od Godolphinu přišla, bohužel se mi ale zatím nepovedlo na ni posadit, protože jsem jezdil koně ze svých kontraktů. Jsem rád, že se to povedlo právě tentokrát. I když mi trochu cukla v boxech, dostali jsme se na dobrou pozici, ale kdybych ji z dostihů líp znal, asi bych v závěru ještě chvilku počkal s nástupem. Trenér mě ale upozorňoval, že na posledních 400 nepřidá, a tak jsem se podle toho zařídil. Nakonec z toho bylo celkem jisté vítězství a  já si toho určitě hodně cením.

Nepřehlédněte: Pořádková komise vzala Jaromíru Šafářovi za Netolice licenci na 3 dny. Dostihová komise dostala výstrahu

Výsledky našich koní v Baden Baden vůbec docela překvapily, vyhráli grupu tři a grupu dvě, a ještě navrch páté místo v listed, to je určitě víc, než jsme očekávali. Jestli jsou vážně tak dobří, to se ukáže v příštích startech. Sprinterka by mohla startovat ve velkém sprintu tady ve Španělsku, na míli se zřejmě pojede do Francie a další koně by se měli vydat do Itálie. Po takových výsledcích v Německu samozřejmě roste chuť se v cizině poměřit, takže jsou i úvahy některé koně teď trochu přibrzdit a podívat se na velké mítinky do zemí jako Saudská Arábie a Dubaj.

Z českých dostihů se mi líbil vítěz v St Leger. Vyhrál ho nejlepší kůň v poli a myslím, že to určitě není průměrný vítěz. Jak říkal žokej Foret, Kamssio bude asi koněm hlavní pro příští sezónu, stejně jako Ramssio patří k pozdnějším koním a může ještě  něco dokázat.

Já bych se měl do Prahy podívat při dostizích Jockey Cupu, dostal jsem na něj pozvánku a potvrdil jsem účast.  Měli bychom se ze Španělska zase vydat jako malá výprava a já se na účast po roční přestávce už opět těším...

Zaznamenal Petr Guth    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net