safar jaromir3Žokej Jaromír Šafář, letos mířící za dalším titulem šampióna českých žokejů, si na tři dostihové dny včetně dne Evropského poháru žokejů bude muset dát od ježdění pauzu. To je jeden z výsledků jednání Pořádkové komise Jockey Clubu, která řešila podnět sekretariátu JC, který na základě návrhu výboru Asociace českých trenérů a jezdců požádal o přešetření netolického mítinku.


Návrh výboru se vztahoval "k možnému spáchání přestupku proti ustanovení Dostihového řádu žokejem Jaromírem Šafářem v důsledku nadměrného (v sedlech koní Landaron a Secret Passion), respektive zbytečného (v sedle koně Stezka) použití bičíku, což dostihová komise při své činnosti nijak nereflektovala." 

Pořádkové komise podnět projednala a po zjištěných skutečnostech uložila žokeji Šafářovi hned několik trestů. Za nadměrné použití bičíku v sedle koně Landaron (záznam dostihu) mu uložila odnětí jezdecké licence na 18. září a peněžitou sankci 2000,- Kč a za nadměrné použití bičíku v sedle koně Secret Passion (záznam dostihu) mu odebrala licenci na další dva dostihové dny 19. a 25. září a též sankci 2000,- Kč.

Nepřehlédněte: Kalamoun. Příběh talentovaného plemeníka, jehož linie dala dva letošní klasické vítěze Kamssia a Syrenku

Zároveň PK uložila členům Dostihové komise Ing. Jiřímu Holíkovi, Ing. Pavlu Chlístovskému a MVDr. Františku Horákovi výstrahu za "porušení povinnosti stanovené ustanovením § 26 písm. d) DŘ, které dostihové komisi ukládá povinnost, sledovat a postihovat sankcemi přestupky proti ustanovením Dostihového řádu a doplňujícím a organizačním ustanovením platným pro jí řízené dostihy a kterého se v průběhu dostihového dne 15. srpna 2021 na závodišti v Netolicích dopustila tím, že žokeji Jaromíru Šafářovi neuložila sankce za přestupky," kterých se zmíněný žokej dopustil. (miv)

Kompletní Rozhodnutí Pořádkové komise zveřejnilo nejnovější vydání Věstníku ČT    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net