Když před 12 dny finišovala tříletá LADY WESTMINSTER (Rip Van Winkle) těsně čtvrtá v Prix de Bagatelle (L, 3kl., 1600 m, 55.000 €, záznam) v Maisons-Laffite, unikl jí sice jen o vlásek (přesněji o hlavu) zisk statusu blacktype koně, ale podala nejlepší výkon ze všech českých tříletků posledních tří let.


Tak její výkon alespoň ocenili čeští handicapeři, kteří ji za tento výkon přidali 4,5 kg a se získanými 89 kilogramy se klisna ocitla na čele průběžného hodnocení tříletých koní. A to s výrazným 4 kilogramovým náskokem na dosavadního lídra ročníku Beau Massagot (Panis), přičemž oba derby vítězové Blessed Kiss (Kentucky Dynamite) a Mon Cheri (Makfi) na zástupkyni stáje Westminster Race Horses ztrácejí shodně plných 9 kilogramů.

Klisnin francouzský výsledek je navíc nejlépe hodnoceným výkonem, jakého český tříletek v posledních třech sezónách, kdy má průběžný handicap současnou podobu, dosáhl. Zatím nejlépe byli v tomto období hodnoceni Nagano Gold (Sixties Icon) za loňský triumf v Prix de Bursand a Ultimate Fight (Muhaymin) po loňském vítězství v EJC Million, který potvrdil v následujících dvou francouzských startech. (miv)

 Nejlépe hodnocené výkony českých tříletků v českém handicapu 2016 - 2018

hdcp kůň dostih umístění
89 Lady Westminster Prix de Bagatelle, L 4.
86 Nagano Gold Prix de Bursand 1.
86 Ultimate Fight EJC Leram Million 1.
85 Beau Massagot Cena Ministerstva podohospodarstva, Gd3 1.
84,5 Lagaro Prix de Saint-Patrick, L 7.
84 Gontchar Prix de Chaudenay, Gr.2 5.

        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net