mimondosTropické počasí dnes panovalo i v Mimoni, kde se dnes konal již třetí letošní mítink. Počasí se spolupodepsalo i na účasti - v sedmi dostizích startovalo dohromady pouhých 31 koní, v závěrečném dostihu se na start postavili dokonce jen dva koně. Dařilo se koním Rabbitu Trhový Štěpánov, kteří získali dvě vítězství a sahali po třetím, s výjimkou jediné steeplechase zvítězili ve všech dostizích koně domácího chovu.


V hlavním rovinovém dostihu dne, Ceně firmy Orma cz a.s. (hdcp III.k., 3+, 2400 m, 45.000 Kč), se ve čtyřčlenném poli navzdory 62 kg na hrbu stylem start-cíl prosadila šestiletá hnědka z chovu a majetku Rabbitu Trhový Štěpánov GOLDEN IRENE (Look Honey - Golden Sound, Lujain), která v sedle s Nikolou Petrlíkem zvítězila i v předešlých dvou letošních mimoňských mítinzích. Stájový raz-dva doběh jistil 1 3/4 délky na druhém místě vzdálený Mujahid Brave (Pouvoir Absolu), který nesl ještě o 1,5 kg více.

Druhé, byť chronologicky první, vítězství bílozelených a Nikoly Petrlíka přinesla v Ceně firmy MAESTOSO Luna (IV., 3+, 1400 m, 30.000 Kč) čtyřletá FANTASTIC LADY (Rol'over Beethoven - Rabbit Fantastic, Fantastic Light), taktéž vlastní odchovankyně a též připravovaná Allanem Petrlíkem, která o 2 3/4 délky zdolala Pouline (Scyris). Rabbit byl blízko hattricku - v úvodní Ceně Pivovaru Svijany a.s. (hdcp V.k,, 3+. 2900 m, 20.000 Kč) sahala po vítězství polosestra Golden Irene Golden Sarah (Durante Alighieri), ale v tuhém boji podlehla výhodně zatížené tříleté odchovankyni Václava Luky v barvách FVE - Relay JK Levín PROVENCE (Durante Alighieri - Proxima, Leone) a nakonec přišla i o druhé místo kvůli diskvalifikaci pro ztrátu deky s olovem v průběhu dostihu.

Vrcholem překážkové části dne byla steeplechase Cena firmy KM - Prona (hdcp III.k., 3600 m, 80.000 Kč), v níž v psoledních třech startech neporažená Cherries (Look Honey) podlehla o 6 kg méně zatíženému AUCUN SOUCIS (Antarctique) stáje DiJana Dobšice, vedenému Josefem Borčem, který tak zaznamenal první dotované umístění po svém importu z Francie. Třetí skončil jedenáctiletý Glover (Varadar).

Výbornou mimoňskou bilanci potvrdil MARCON (Enjoy Plan - Marka, Manhattan Project), odchovanec Srubovky s.r.o. v barvách DS Malá Morávka, který po vítězství v úvodním letošním dni v Mimoni a druhém místě při dalším se dnes opět představil ve vítězné formě v Ceně města Mimoně (stch IV.k., 3600 m, 50.000 Kč). Jeho jezdec Jan Odložil dnes získal double, když se mu podařilo dovést vítězně do cíle i čtyřletého valacha ZZN Polabí-Luka z chovu pana Slabíka, poprvé plně skórujícího LIMITED EDITION (Ray of Light - Lindsay Daven, Sharp End) v Ceně Libereckého kraje (pp V.k., 3100 m, 30.000 Kč) a tečku za horkým dnem udělal napajedelský odchovanec tříletý LAVERNO (Egerton - Lailah, Relaxed Gesture) stáje Pecka-Horse, který při své překážkové premiéře zvítězil v Ceně firmy Roko (pp V.k., 2800 m, 30.000 Kč), porazil však jen jediného soupeře, poprvé startujícího polokrevného Tiziana (Durante Alighieri). (miv)  

napajedla laverno


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking