MemJdolejsiho 20Obhájce loňského vítězství Portorikos (Intense Focus), letos v rekordu dráhy triumfující v Memoriálu Vlastimila Smolíka a Black Canyon (Manduro), který taktéž v rekordním čase uspěl ve Velké květnové ceně. To měli být hlavní protagonisté dnešního vrcholu karlovarského mítinku 91. Ceny města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího (I.k., 3+, 2000 m, 135.000 Kč). Teoretické předpoklady ale tentokrát vyšly jen napůl.


A to ve prospěch šestiletého reprezentanta DS Pegas BLACK CANYONA. Ten si pod Milanem Zatloukalem hlídal z druhého místa čelo, které okupoval nezvítězivší tříletý Torrero (Rock of Gibraltar), hned na začátku cílové roviny přešel do vedení a lehce s náskokem 2 1/4 délky zvítězil. V cílové rovině na něj vnějškem útočila nejprve Lady Roseburg (Authoprized), které však záhy došly síly. Mnohem údernější závěr předvedla z Polska importovaná Imsexyandiknowit (Canford Cliffs), loni mj. druhá v Nagrod Krasne (L), ale ani ta Black Canyona ohrozit nemohla. O třetí peníze pak Lady Roseburg ještě připravil Royal Town (Wootton Bassett), Portorikos (Intense Focus) skončil až šestý.

Vítězný svěřenec trenéra Olehly Black Canyon byl jako roček zakoupen v Deauville za 29.000 €. Dosud v 25 startech, z nichž 9 proměnil ve vítězství, vydělal téměř 1,7 miliónu korun. Hřebec synem plemeníka Mandura (Monsun), který před pár týdny podlehl ve věku 18 let srdečnímu kolapsu. Trojnásobný Gr.1 vítěz na distancích 1600 - 2000 metrů dal 35 blacktype vítězů vesměs na vytrvaleckých distancích, později přešel do překážkového chovu. Matka Bhaylana (Doneraile Court) vyhrála ve Francii dva dostihy na distancích 2100 a 2150 metrů. Žokej Milan Zatloukal byl i v sedle vítězky druhého největšího dostihu dne Ceně primátorky města Karlovy Vary (hdcp II.k., 3+, 2400 m, 90.000 Kč) pětileté LA PAIX (Montmartre) rodiny Nieslaniků, v němž zaskočil za žokeje Jana Ráju. Pro La Paix, zakoupenou jako dvouletou na listpadové mixed dražbe v Deauville za 4.000 €, to bylo již čtvrté vítězství, ale první po 14 měsících.

Ještě delší pauzu od posledního vítězství měl vítěz Velké jarní ceny z roku 2017 SIR SUN (Power) stáje Lokotrans, který téměř dvouleté čekání na další úspěch ukončil v trojkové Ceně hejtmana Karlovarského kraje (III.k., 3+, 2000 m, 60.000 Kč). Svěřence Luboše Urbánka vedl stejně jako při klasickém triumfu žokej Jiří Chaloupka. Naopak vůbec poprvé se do listiny vítězů zapsal tříletý VARIMINGO (Flamingo Fantasy) stáje Ensemble, který svůj třetí životní start proměnil v Ceně nadace města Karlovy Vary (hdcp IV.k., 3+, 2400 m, 40.000 Kč) v první vítězství, byť o ně musel s podporu ž. Davida Lišky bojovat s šestiletým Sisi Pop (Pop Rock).

Hattrick českých odchovanců     

Stejně jako v předchozích dvou dnech v Pardubicích se i dnes dařilo také českým odchovancům. Úvod vyšel skvěle pro plnokrevníky z chovu Josefa Pšurného, jehož čtyřletá odchovankyně NÁTURA (Sharpour - Noisette, Indian Danehill) s Danielem Vyhnálkem v barvách Colegium Racing nejprve lehce o 3 délky vyhrála Cenu Holoubek koncern (hdcp IV.k., 3+, 1600 m, 40.000 Kč) aby hned následující dostih Cenu společnosti Aquatherm Group K.V. (hdcp III., 3+, 1600 m, 60.000 Kč) po boji ovládl další kůň z Pšurného chovu TROP (Bully Pulpit - Tassilie, Definite Article). Hřebce, reprezentujícího stáj Pěčín v péči Jaroslava Jelena, nezastavil na cestě k osmému kariérnímu vítězství ani věk 11 let, ani nejvyšší váha v poli.
Českou tečku pak za dnešním mítinkem udělala v Ceně turfmanů Hippodromu Holoubek (hdcp V.k., 3+, 2000 m, 25.000 Kč) tříletá ANZOA stáje DAR z chovu svého majitele, další vítěz po letos s prvními tříletky debutujícím Zazou (Shamardal). V sedle svěřenkyně Ludvíka Harise byl žokej Jan Verner. 

Miloslav Vlček     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net