Jak na svém FB profilu uvedlo město Pardubice, jednalo ve středu večer užší vedení města Pardubic se zástupci skupiny Lokotrans. Podle vyjádření města by se společnost mohla stát dlohodobým strategickým partnerem Dostihového spolku, a.s.


Skupina Lokotrans je připravena zajistit financování Velké pardubické v podobné výši jako činila dotace v předchozích letech,“ citují Pardubice jednoho z jednatelů společnosti Radka Pivoňku, který dodal, že klíčovou podmínkou je dlouhodobé partnerství, aby mohly být realizovány vize, které Lokotrans má. „Zájmem města je samozřejmě rozšíření spolupráce nejen na dostihový den Velké pardubické, ale minimálně také na kvalifikační dostihy tak, jak tomu bylo u předchozího generálního partnera. Případný investorský vstup společnosti do Dostihového spolku musí proběhnout v souladu s ostatními akcionáři,“ uvádí k jednání I. náměstek primátora a člen představenstva Dostihového spolku Petr Kvaš. Další kolo jednání mezi městem a společností Lokotrans by mělo proběhnout příští týden.

Velká pardubická přišla o sponzora poté, co dlouhodobou spolupráci s Dostihovým spolkem a.s. ukončila Česká pojišťovna. Společnost Lokotrans, která nabízí odchod a služby železniční techniky a dopravy, je téř vlastníkem úspěšné dostihové stáje, jejíž zástupce Ribellino v roce 2015 po diskvalifikaci Nikase zvítězil ve Velké pardubické. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net