most2Hlavní dostihy v Mostě byly tak trochu pohromou pro favority, ale o to zajímavější podívanou přinesly. Ve Velké letní ceně Ústeckého kraje potvrdil slova trenérky Blažkové o nárůstu formy ostřílený Lysyan s Jaromírem Šafářem, zatímco ve sprintérské Ceně společnosti Transroll se o nos prosadil podceňovaný Levis Mistral vedený Radkem Koplíkem.


Šestiletého zástupce stáje Joly Lysyana (Byron) loni po skvělém jaru postihly zdravotním problémy a i když se letos dokázal dobře vrátit mezi elitu, na nejlepší mu v cíli vždy něco chybělo. To už ale po včerejší Velké letní ceně Ústeckého kraje neplatí.  Dostih odvodil favorizovaný Rabbit Motivman (Motivator), ale v cílové rovině z podstatného dění vycouval a doběhl až osmý. Nejlepší výkon podali oba koně s kurzem na vítězství 10:1. Lysyan dominoval totiž o dvě délky nad druhou z Oaks Dally Hit (Ad Valorem), která se výtečně srovnala se staršími koňmi a a která stále v kariéře stoupá vzhůru. Na dalších dvou místech také skončili zástupci klasického ročníku - Win Front (War Front) a druhý favorit dostihu Vainakh (Rock of Gibraltar), který se již chystá do Ruska. Tabulový doběhl doplnila dlouho vzadu cválající Iceni Girl (Iceman).

Jestě větší překvapení se zrodilo ve druhém jedničkovém dostihu, Ceně společnosti Transroll. Jeho favority byli vítěz ceny Jezdectvi Honzik (Orpen) a hrdina Gomba handicapu Cut Me Loose (Singspiel), ale nakonec slavil Arslangirej Šavujev triumf prostřednictvím svého druhého koně v dostihu, tříletého ryzáka Levise Mistrala (Medicean). Toho Radek Koplík poslal ihned po startu do čela a i když na něho v cíli zle dotíral další tříletek Nine ou Four (Medicean), reprezentant stáje Valentina Bukhtoyarova byl o nos úspěšnější. Příliš se nepočítalo ani se třetím Almond Magicem (Whipper)a čtvrtým Samrukem (Elusive City). Tabulový doběh uzavřel Cut Me Loose.

Oba překážkové dostihy skončily úspěchem tréninkového střediska Váňových. Nejprve totiž Josef Váňa ml. zvítězil v sedle Power Zara (Desert Prince) v Ceně Hospodářské komory o 11 délek, a o půldruhé hodiny později ještě předvedl suverénnější vítězství s Ange Guardianem (Banyumanik) v Ceně společnosti Inelsev, který dominoval o 15 délek po taktice start-cíl.

Od startu až do cíle také ukazovala soupeřům záda am. Martina Luková v Ceně společnosti Severočeská teplárenská s Laranem (Black Sam Bellamy) a výsledkem bylo již třetí letošní společné vítězství této dvojice. Zaujal také vítězný debut dvouleté Miss Mikrop (Egerton) stáje Rabbit Trhový Štěpánov v Ceně dětského domova Severní terasa Ústí nad Labem, která zvítězila o více než délku nad zkušenou Carry the Glory (Pop Rock) a zanechala za sebou i dalších devět soupeřek.

Zásluhou čtyřleté Nee l´Amour (Egerton) v Ceně společnosti První Mostecké slavil v Mostě své úvodní vítězství v roli trenéra Pavel Hlavatý, který připravuje čtveřici koní v Pavlině Dvoře včetně výborného dvouletého Qualiflyera. (mze)
 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net