Most3Čtvrtý letošní den v Mostě přinese především dva výborně obsazené jedničkové dostihy. V tradiční Velké letní ceně Ústeckého kraje dojde k souboji elitních Rabbit Motivmana, Lysyana a Iceni Girl s účastníky klasických dostihů. A pro třetího z derby Vainakha to znamená loučení s naším turfem...


Jednáctka koní na startu Velké letní ceny Ústeckého kraje, která se bude konat na mosteckém závodišti už posedmnácté, dává tušit pěknou podívanou. Iceni Girl (Iceman) a Rabbit Motivman (Motivator) podávají v nejlepší společnosti stabilní výkony a trenérka Blažková věří svému Lysyanovi (Byron): "Fandím si ním o trochu více než s Castellonem v Praze, přišel do formy. Jen doufám, že nebude v Mostě hluboko, to Lysyanovi v poslední době nějak nesvědčí. Zdejší dráhu má vyzkoušenou. Věřím mu do třetího místa."

Zmíněná trojice elitních starších koní prověří pět koní, kteří se účastnili klasických dostihů. Z nich mají mosteckou dráhu zmapovanou Dally Hit (Ad Valorem), která tu před pěti týdny podala výtečný výkon v Oaks, a Vainakh (Rock of Gibraltar). Třetí z Českého derby  tu totiž v květnu doběhl čtvrtý v Memoriálu Dr. Frankenbergera. Jak ale prozradil trenér Šavujev, čeští příznivci uvidí koně Ramzana Kadyrova v akci napostedy: "Pro Vainakha je to poslední start v Česku, v polovině září by měl odcestovat do Ruska. Měl by tam běžet Saint Leger a už tam samozřejmě zůstane."  

Podceňovat nelze ale ani další tříleté koně.  Win Front (War Front) měl výpadek ve Slovenském derby, ale v jeho rakouské analogii doběhl třetí. Dobré mínění má realizační tým okolo Zdena Koplíka i o páté z derby Dekatmie (Hurricane Run), která měla ve Slovenském derby problém, v dostihu se zranila na kloubku. Druhý z Velké červnové Jambul (Byron) naposledy měřil síly se staršími soupeři a v cíli Ceně Města Karlovy Vary doběhl čtvrtý, 10 délek za suverénním Hideen Flameem.

Zbývající trojicí na startu je The Mole Catcher (Whipper), Mambo Lady (Anabaa Blue) a Solar Power (Literato). Jejich průnik na dotovaná místa by byl překvapením.

Výborně je obsazena i Cena společnosti Transroll na trati 1400 metrů. Tady se zdá, že mají velmi dobré šance uspět zástupci tříletého ročníku. Honzik (Orpen) tu vyhrál koncem května Cena Jezdectví, i když minule v Severočeské ceně neuspěl. V té se více dařilo Nine ou Four (Mecicean), který v cíli na vítězného Prince Orpen ztrácel jen o málo více než délku. Nahoru jde také zástupce stáje Lokotrans Wicker Stone (Whipper), třetí v jedničkové Velké ceně BBAG.

Arslangirej Šavujev vysílá do boje tříletého Levis Mistrala (Medicean) a především jednoho z nejúspěšnějších sprinterů posledních dvou sezón Cut Me Loose (Singspiel), který dva měsíce nestartoval. "Měl přestávku, protože jsme pro něho neměli vhodný dostih, v Bratislavě je pro něho rovina krátká. Takže úplně nevím, v jaké je teď formě." 

Z ostatních startujících se musí na zdejší dráze vždy počítat vepředu s Just Flyem (Fly to the Stars) a Almond Magicem (Whipper). Ten sice má zatím na svém kontě jen jediný start, v již zmíněné Velké ceně BBAG doběhl čtvrtý. Triumf někoho z ostatních šesti startujících by byl překvapením.

Sobotní mostecký program zahrnuje sedm dostihů včetně dvou překážkových a první dostih je už v půl druhé. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Velkou letní cenu Ústeckého kraje:

4:1 - Iceni Girl, Vainakh, Rabbit Motivman
5:1 - Jambul
6:1 - Lysyan
8:1 - Dekatmie, Mambo Lady, The Mole Catcher, Dally Hit
12:1 - Win Front
16:1 - Solar Power


Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti Transroll:
4:1 - Honzik, Nine ou Four, Cut Me Loose
7:1 - Just Fly, Almond Magic
8:1 - Everest Hill, Levis Mistral, Wicker Stone
10:1 - Kobi, Chuan Che, Samruk
12:1 - Kitty Lot
16:1 - Tulum 

 

 


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net