jockeyclub„Dostihy jsou také v Česku noblesním sportem, ale z trochu jiného hlediska než v zahraničí. U nás tu noblesu stále dotujeme, neboť jsme ve ztrátě, zatímco v zahraničí je to ekonomicky zajímavější,“ řekl v úvodu setkání se zástupci médií prezident Jockey Clubu Jiří Charvát a řekl, že hlavním cílem nového vedení bude snaha zajistit pro české dostihy lepší finanční podmínky. „Už několik let se běhá o 45 miliónů korun,“ doplnil. Jedním z cílů setkání s médii je také zlepšit mediální obraz českých dostihů.


Další členové prezidia, Josef Váňa, Čestmír Olehla a Petr Drahoš, nastínili problematiku českého dostihového sportu z jejich hlediska. Prezident České asociace steeplechase Čestmír Olehla vyzdvihl dostihy určené pro mladé jezdce a také představil činnost organizace. „Přece jen se začali objevovat žáci a amatéři, v minulých letech jich moc v dostizích nebylo. Mladí dostali šanci a ukazují, že se mohli prosazovat.“ Josef Váňa poukázal na italské zkušenosti, kde i dostihy neregistrovaných koní mají svůj řád a v těchto dostizích získávají ostruhy mnozí mladí jezdci. „Navíc to má příznivý vliv na návštěvnost dostihů. Normálně je v Meranu na dostizích 300 lidí, když jezdili amatéři, bylo jich tam tisíc. Možná i u nás by takové dostihy, mohli zvednout návštěvnost,“ sdělil viceprezident Jockey clubu Váňa.

Jedna z otázek médií směřovala i jarním problémům ohledně majitelských prémií. „Dění v klusácké obci je pro nás dostatečným mementem, abychom se dohodli. Pokud nás to všechny baví, tak se chceme určitě dohodnout,“ odpověděl na zmiňovanou otázku šéf pražského závodiště Petr Drahoš. Jiří Odcházel vyzdvihl úspěchy českých odchovanců v letošní sezóně a hovořil o podpoře českého chovu, kterou připravuje ČSCHPMDK.

Závěrem prezident Jockey Clubu Jiří Charvát vyslovil přesvědčení, že se podaří podmínky pro tuzemské dostihy zlepšit. V nejbližších týdnech bude v Praze na návštěvě reprezentantka marketingu German racing.

Tisková konference 28. 8. 2014 – Jockey Club ČR
Místo: Cafe Louvre
Přítomni: JUDr. Ing. Jiří Charvát, Josef Váňa, MVDr. Čestmír Olehla, Petr Drahoš, Ing. Jiří Odcházel     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking