Kolesa2Nedělní dostihový den od 13:30 hod. na závodišti v Kolesách nabídne osm dostihů, z nichž většina je překážkových. Velmi dobře je obsazena dvojková Cena společnosti Elektrovasury, kde je sice jen šestice startujících, ale mezi nimi i špičkoví Shaman a Budapest, jejichž měření sil bude tahákem mítinku.

Zajímavostí je, že oba koně budou startovat na zdejším závodišti poprvé. "Se snížením penalit mělo dojít i k navýšení dvojkových dostihů, ale mám pocit, že se provedla jen úprava penalit a dvojkových dostihů nepřibylo," říká trenér zástupce stáje K-K Metal a.s. Shamana Radek Holčák. "Takže pokud bychom nejeli do Koles, neměl by Shaman co běhat. Má tu vhodný dostih, je mu už deset let, s přibývajícím věkem mu ubývá rychlosti a takže dostihy mezi 4000 až 4500 metrů by nyní měly být pro něho. Poslední start se nám moc nevyvedl, když ho ve velkém horku odtáhl. Kolesa jsou náročné závodiště a on by měl těžit ze svých zkušeností na těžkých skokových překážkách. Takže doufám, že Shaman pana majitele potěší..."

Jeho potencionální největší soupeř Budapest naposledy vyhrál na domácí scéně v roce 2012 (Velkou mosteckou) a hlavně zářil na italské black-type scéně. Loni bylo jeho nejlepším výsledkem třetí místo z úvodní kvalfikace na Velkou pardubickou, kterou pak nedokončil. Letos podal lepší výkon hned při svém prvním startu v sezóně, kdy doběhl druhý za Orphee des Blins. 

Vítězství někoho z dalších čtyř soupeřů by bylo překvapením. Hollypo loni v červenci podal působivý výkon 12délkovým vítězstvím na zdejší dráze, ale od té doby nestartoval.  Jacuzzi kraloval na zdejší dráze v sezóně 2012, kdy tu vyhrál tři dostihy, ale loni nestartoval a comeback si odbyl koncem dubna čtvrtým místem v Trevisu. Dosud trojkový Norino bude letos debutovat. Zástupce domácí stáje Nebrius musel být v první kvalifikaci zadržený, ale na koleské dráze se mu vždy dařilo. 

V rámci odpoledne se také uskuteční měření sil koní polského chovu Cena - Wroclawski tor wiscigov konnych Partynice, kde polovinu z deseti startujících tvoří plnokrevníci v polském tréninku, které s jedinou výjimou povedou naši jezdci. 

A zajímavá je i závěrečná Cena přátel Jezdeckého spolku Kolesa, kde v dostihu přes proutěné překážky startuje i derby-vítěz Mister Aviation a také si v něm odbude překážkovou premiéru White Motiv. "Mel problémy se startovacími boxy, naposledy se v nich praštil do hlavy. Krásně skáče, byli jsme s ním potrénovat i v Pardubicích, tak jsme se rozhodli, že s ním zkusíme překážkové dostihy a pokud mu to na nich půjde, už v této disciplině zůstane," prozradil nám zástupce němčického střediska Ladislav Vocásek ml." (mze)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net