Srnec MartinZatímco většina špičkových jezdců bojovala v neděli v Praze, Martin Srnec tou dobou vyhrával v Budapešti. V sedle Innovatora zvítězil v Listed Imperiál Díj a dominoval i s talentovaným Opium Bullet mezi sprintery. Od soboty je ale jezdcem na volné noze a i o tom bude náš rozhovor.

 

Můžeme říci, že se vám podařilo vrátit zase Innovatora do hry? Nevyhrál už 15 měsíců…

Já bych to takhle neřekl. Já myslím, že doteď neběhal špatně, běhal těžké dostihy a většinou byl vždy vepředu. Na Turf Gala ho porazili Donn Halling a Trip to Rhodos, a to jsou black-type koně. Takže být za nimi nedaleko třetí byl výborný výkon. Innovator v neděli v Budapešti zužitkoval svou výbornou formu.


Jak moc se Innovator změnil od vašeho společného vítězství ve Slovenském derby před třemi roky?

Innovator vyspěl, není tak hektický, je už více v pohodě. Na takovém koni je opravdu radost sedět.

 

Nezmínila se paní trenérka Kubovičová kde bude jeho příští start?

Myslím, že by to mohla být Velká cena Prahy, ale toto je samozřejmě otázka pro ni a pro majitele.

 

Vaše spolupráce s paní Kubovičovou je dlouhá a úspěšná. Nenabízela vám třeba pracovat u ní v tréninkovém středisku?

Nenabízela, ale kdyby taková nabídka přišla, určitě bych ji neodmítl. Jezdil jsem pro ni dva derby-vítěze a hlavně si paní inženýrky vážím nejen pro její trenérské výsledky, ale i proto jaký je výborný člověk.


V
 současné době tedy stále působíte ve Velké Chuchli?

Od soboty jsem na volné noze. Panu Šatrovi odešlo ze stáje několik koní a už si moje služby při malém počtu koní nemohl dovolit. Vážím si toho, že mi řekl na rovinu jaká je situace, než aby mi pak třeba dlužil peníze. Byl jsem u něho rád.


Co nyní budete dělat?

Soustředím se nyní na ježdění dostihů, mám hodně nabídek na ježdění koní na Slovensku a také do Polska a do Maďarska. Pak se uvidí, tedy jestli přijdou nějaké nabídky na práci a podle toho se rozhodnu , co budu dělat dál.


Větší část sezóny už máme za sebou. Co se vám nejvíce povedlo, jaké dostihy či koně vám udělali největší radost?

Já doufám, že to nejlepší v letošní sezóně teprve ještě přijde… Ale velkou radost mi samozřejmě udělalo vítězství s Innovatorem a také s Opium Bulletem, který je považovaný za nového Overdose. Pěkná byla také vítězství s Mikeshem a trochu nedoceněné je vítězství Chardonney Tcheque ve Velké květnové ceně, kde byla obrovská konkurence, tolik black-type koní se u nás nikdy v dostihu nesešlo.


A jaká je vaše nejbližší jezdecká budoucnost?

V neděli jezdím ve Slovenských Oaks Springolinu trenéra Rosivala. Dostih je výborně obsazený, je tam například Ley Percy. Já myslím, že Springolina by měla být na tabuli. Minule byla za Yuccou pátá v Ceně Whisky na dráze, která jí úplně nevyhovovala. A Yucca v neděli doběhla druhá za Innovatorem, takže to svědčí o dobré formě.

(mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net