BrnoJosef Vymazal se svým týmem připravil na zítřek již třetí letošní dostihový den (od 14:00 h) na dráze ve Dvorské. Jako obvykle je tu program složený z rovinových i překážkových dostihů. Roviny mají početní převahu, ale hlavním vrcholem odpoledne bude překážková Cena firmy Charvát Group s.r.o.


V centru pozornosti fanoušků rovinových dostihů bude Moravská míle - Svazu chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní za podpory Ing. Stanislava Chudáčka na startu s dvanáctkou zajímavých koní. Vítězství z Letní moravské míle přijíždí obhajovat Rabbit Librettist (Librettist) a je tu i jeho největší soupeř Storm of Gracie (Arch). Svěřenec Allana Petrlíka opět ponese o tři kila více než Storm of Gracie, tedy 64,5 kilogramy. 


Na brněnské dráze bude poprvé v životě startovat příslušník sprintérské špičky Tulum (King´s Best) a také tříletý Shaby Jail (Stormy Jail), který podává spolehlivé výkony. S šancemi také půjde na start Holčákova svěřenkyně Stinga (Martillo), která se z jedničkových dostihů vrací do nižší kategorie.  


60000 korunami dotovanou Brněnskou steeplechase - Cenu firmy Charvát s.r.o. vybojuje devět koní. Spolehlivým skokanem se stal za poslední rok polokrevný Templář  (Varadero) připravovaný trenérem Antonínem Novákem, který na zdejší dráze loni v červnu zvítězil a od té doby byl vždy mezi prvními pěti koňmi v cíli.


S Nikanem se pokoušel jeho realizační tým minule kvalifikovat do Velké pardubické, ale ten musel být svým stálým jezdcem Františke Kovačíkem zadržený. Scaterův syn má ale z minulosti na svém kontě i třetí místo ze Stříbrné trofeje.


O vítězství může bojovat i syn výborné Glorietty Glover (Varadar), který minule v Kolesách podlehl jen účastnici Velké pardubické Wyoně. Zkušenosti se zahraničními dostihy má zástupce stáje Red Rebels Trovare (Smart Strike). Na zdejší dráze se ale daří Triverovi (Varadar), který tu v červnu zvítězil a v srpnu doběhl třetí.

(mze)

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking