mimonDnešní dostihové odpoledne na závodišti v Mimoni přineslo sice většinou početně méně obsazené, ale přesto zajímavé dostihy. Rovinové části programu vládli stáj DAR, trenér Ludvík Haris a žák David Liška, kteří si šli pro čestné ceny za vítězství v dostihu dvakrát. A uspěli rovněž v hlavním dostihu odpoledne, Ceně firmy MAESTOSO Luna na 2400 metrů, kde potvrdila své kvality Tialine. Také ve dvou překážkových dostizích byl úspěšný stejný tým. Majitel Stanislav Chudáček, trenérka Helena Vocásková a jezdec Sertash Ferhanov tu totiž dominovali v posledních dvou dostizích přes proutěné překážky.Čtvrtý dostihový den v Mimoni otevřela Cena města Mimoně (3+, handicap V. kat., 2800 m, 20.000 Kč) s jedenácti účastníky na startu. Roli favoritky v ní potvrdila účastnice Jarní ceny klisen GOLDEN SARAH (Durante Alighieri - Golden Sound, Lujain), která pod taktovkou ž. Jana Vernera získala při svém 11. startu pro svého majitele a chovatele Rabbit Trhový Štěpánov o dvě délky premiérové vítězství. Druhý doběhl spolehlivý Montepucini (Royal Assault), jenž o třičtvrtě délky odkázal na třetí příčku Wimbledona (Ryan). Trenér Allan Petrlík si zaknihoval třetí prvenství svého svěřence v aktuální sezóně.

Mnoho nechybělo a trenér Petrlík a stáj Rabbit Trhový Štěpánov přebírali čestné ceny také hned v následující Ceně hotelu Valaška (3+, handicap IV. kat., 2000 m, 30.000 Kč). Jejich Rabbit Focus (Intense Focus) totiž také usiloval o vítězství, ale nakonec ho o krk přemohla letos poprvé vítězná ELLA (Whipper) stáje Tannaberg na Šumavě, kterou vedla ž. Martina Havelková. Třetí místo získala nejvíce zatížená matadorka Goldy (Look Honey). Jaroslav Drlík se zásluhou Elly poprvé letos radoval z vítězství, zatímco Martina Havelková má nyní v českém rovinovém šampionátu již deset vítězství.

Úspěch favorita viděli diváci také v Ceně firmy MPL Stavebniny (3+, IV. kat., 1400 m, 30.000 Kč). Svěřenkyně Ludvíka Harise ANSHOA (Sholokhov - Anwilka, Dashing Blade) je spolehlivou klisnou, kromě vítězství v Mostě se letos ještě čtyřikrát umístila a dnes v Mimoni získala pro stáj DAR další vítězství. V dostihu bojovaly o první dotaci dvě nejvýše zatížené klisny. Anshoa nesoucí 63,5 kilogramy dokázala pod vedením žáka Davida Lišky o půl délky pokořit 61 kilogramy zatíženou Čamillu (Camill), která tu vyhrála už v dubnu. Dobrý výkon předvedla také Fantastic Lady (Rol´Over Beethoven), která doběhla jen o nos třetí. 

Stáj DAR Rostislava Kopeckého a trenér Haris měli další želízko v ohni také v posledním a zároveň hlavním rovinovém dostihu programu, Ceně firmy MAESTOSO Luna (4+, handicap III. kat., 2400 m, 45.000 Kč). Čtyřletá TIALINE (Martaline - Tista, Anabaa) tu rozdrtila svou konkurenci sedmi délkami v hlavním dostihu už červnu a dnes tento výsledek dokázala do puntíku zopakovat. Tentokrát pod vedením žáka Davida Lišky o sedm délek porazila nejméně zatíženou Golden Irene (Look Honey). Třetí místo o dvě délky zpět patřilo Santin (Bushranger) a poslední dvě místa získali s většími odstupy Roony (Rainbow For Life) a Magic Tirol (Golden Tirol). Žák David Liška se může pochlubit letos již čtyřmi vítězstvími.

Překážkový blok zahájila Cena firmy ROKO (4+, steeplechase, handicap V. kat., 3600 m, 30.000 Kč). Mezi šancové koně v dostihu patřil jeden ze dvou nejstarších účastníků na startu, jedenáctiletý NORINO (Jape), který naposledy zvítězil (tehdy ale pro jiný realizační tým) před čtyřmi roky. Nynější svěřenec Martina Bělky a zástupce DS Ondra, Matyáš, Flash dnes v Mimoni nezaváhal a v cíli po boji o půl délky porazil překážkově málo zkušenou Alegorii (Pop Rock) a druhého matadora dostihu Trivera (Include). Vítězný Jan Odložil získal již osmý zásah do černého pro překážkový šampionát, zatímco trenér Bělka docílil čtvrtého vítězství v aktuální sezóně.

Že 13 let není žádné vysoké číslo, dokazuje neustále ELEGANT DEVIL (Devil River Peak) trenérky Křídlové. Borec stáje Aliance Jičín běhá letos převážně na zdejší dráze a v Ceně Libereckého kraje (4+, steeplechase IV. kat., 3600 m, 50.000 Kč) získal své letošní druhé vítězství. Pod vedením svého stálého jezdce Martina Lišky "rozdával kilogramy na všechny strany" a přesto byl v cíli o tři délky dříve než Luck Ahead (Dream Ahead), který nesl o 7,5 kilogramu méně. Třetí příčku získala zlepšená Gotcha (Look Honey).

V Ceně firmy KM PRONA pro mladé jezdce (4l., proutěné překážky, V. kat., 3100 m, 30.000 Kč) získal při svém třetím překážkovém startu premiérové vítězství MICHELANGELO (Shirocco) hájící barvy Stanislava Chudáčka. Pod taktovkou Sertashe Ferhanova měl v cíli luxusní sedmidélkový náskok na zkušenější Mariku (Silver Whistle), která o krk získala druhé peníze před Tesstinem (Terssio).

Spojení trenérka Helena Vocásková, majitel Stanislav Chudáček a jezdec Sertash Ferhanov slavilo úspěch i v závěrečném dostihu v Mimoni, Ceně sapolečnost OMA CZ a.s. (3l., proutěné překážky V. kat., 2800 m, 30.000 Kč).  Mezi začínajícími překážkovými końmi totiž potvrdila FAMOUS VALLEY (Famous Name), že její druhé místo z Koles při debutu na proutěných překážkách za Stukem (shodou okolností dnes velmi úspěšným v Meranu) nebylo náhodné a klisna dokázala pod Ferhanovou taktovkou triumfovat pohodlně o tři délky před Růžou z Pohoří (Four Star General) a Swan Dancer (Suteki Shinkusekun). Trenérka Helena Vocásková tak zaznamenala letošní již 16. prvenství a daří se i Sertashu Ferhanovi, který letos zvítězil už jedenáctkrát včetně jednoho vítězství v Německu a také v Itálii.

Michaela Zemanová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking