Pardub cenaReparátem za dosavadní méně úspěšnou sezónu se stala pro loňského vítěze Velké ceny českého turfu i Ceny prezidenta republiky Mister Westminstera (Hurricane Run) stáje Spedition Zavřel dnešní Velká cena Pardubic (I.k., 3+, 2500 m, 330.000 Kč), hlavní dostih pardubického rovinového mítinku.


Svěřenec trenéra Josefa Váni , v jehož sedle byl Tomáš Lukášek, na těžší půdě získal první letošní vítězství, při kterém se mu podařilo o o krk porazit letos dvakrát v blacktype dostizích druhého Autora (Authorized). Třetí finišoval vodící Monsieur Bachir (Bachir) a čtvrtá skončila Polonaise (Look Honey).

Pardubice dnes hostily ale další dva dostihy nejvyšší kategorie. V Ceně mílařů (I.k., 1900 m, 320.000 Kč) se sedmi starším postavili dva tříletí. Win Front, absolvující letos již 9. dostih, se ujal vedení, ale závěr patřil druhému tříletkovi v poli Honziku Chiperovi (Archipenko) Dr. Charváta, kterého Milan Zatloukal na bariéře dotlačil k půldélkovému vítězství před Equestrem (Sinndar) a zezadu útočící Beryaskou (Librettist). 
 
Pardub mile


Stejně jako Mister Westminsterovi i pětileté Waka Lauře (Windsor Knot) stáje DS Go, loňské vítězce 4 dostihů, se letos vyhýbalo vítězství. Dočkala se ho dnes, v osmém sezónním startu, když jistě o jednu délku ovládla startovní pole Ceny sprinterů podporované Dostihovým klubem (I.k., 3+, 1100 m, 320.000 Kč) před závěrem jdoucím Bright Sandem (Marchand de Sable) a Hello Hobby (Intense Focus).
 
Pardub sprint
  
Přes trojici jedničkových klání asi nejpůsobivější výkon dnes předvedl dvouletý Artaban (Moonjaz) stáje Zeas Staré Hradiště, který s nevídanou lehkostí odešel od soupeřů v Dostihu obranného průmyslu Pardubicka podporovaném společností RETIA (II.k., 2, 1750 m, 85.000 Kč), bývalém pardubickém zimním favoritu a v cíli měl na druhou Splash náskok 6 délek. Vítěz z chovu Františka Vocáska je velmi blízkým příbuzným vítěze Velké ceny českého turfu Azteka. Oba jsou potomci plemeníka Moonjaze (stejně jako druhá v cíli Splash) a jejich matky Aparta a Apaska jsou pravé sestry.        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net