mostTřetí dostihový den na mosteckém hipodromu přináší zajímavý program začínající ve 13:30 hod a složený mj. ze dvou jedničkových dostihů a také zkoušky druhé kategorie. Poprvé letos bude startovat slovenský Sulman, který přijede obhajovat loňské vítězství ve Velké letní ceně Ústeckého kraje. Supeři mu mj. budou Aldzarb, Ideal Approach, Master of Gold a třetí z derby Bonys.


Svěřenec trenéra Ročáka Sulman (Look Honey) kraloval loňskému ročníku Velké letní ceny Ústeckého kraje o více než délku, kdy za sebou zanechal letos rovněž v dostihu startující Sapsiree (Rock of Gibraltar) a Honzika Chiperu. Poté ještě vyhrál ve své domovině Jesenný handicap. Letos se ale poprvé zapojí do sezóny. V jeho sedle bude stejně jako při loňském prvenství ž. Petr Foret.

Mezi jeho největší soupeře by měl patřit vítěz Ceny Scottish Rifla Aldzarb (Duke of Marmalade), který bude na mostecké dráze startovat poprvé, dále letošní dvojnásobný vítěz Master of Gold (Gold Away). Tenzaujal také čtvrtým místem ve Velké květnové ceně, ale v Lázeňské míli roli favorita nesplnil. Do širšího okruhu favoritů patří i Ideal Approach (Bushranger), který tu za poslední dvě sezóny získal tři druhá místa v jedničkových dostizích.

Ve startovním poli jsou také tři tříletí koně. Bonys po bronzových umístěních ze slovenské Velké jarní ceny a Českého derby neobstál v konfrontaci se staršími soupeři v Lázeňské míli. Tréninkový kolega Sulmana Darijal (Siyouni) doběhl ve Slovenském derby na chvostu pole, ale v 1700 metrů dlouhé Velké jarní ceně byl pátý. Třetím juniorem ve startovním poli je Approcaillis (New Approach), který se zatím ukázal tuzemskému publiku pouze poslední místem v Lázeňské míli a v sobotu bude mít možnost dojem napravit.

Trojice šestiletých klisen, tedy Sapsiree (Rock of Gibraltar), Dang Gia (Lawman) a Indian Lass (Indian Haven) to nebude mít v této konkurenci jednoduché, ale také je nelze odepisovat z šance na umístění.

Ideal Approach
Ideal Approach stáje Lokotrans nebyl na mostecké dráze nikdy horší než druhý, pokaždé v nejlepší společnosti. Patří proto do okruhu favoritů Velké letní ceny Ústeckého kraje

Třičtvrtě hodiny před hlavním dostihem se odehraje v jedničkové Ceně společnosti United Energy na 1200 metrů hon na výborného Mikeshe (Majestic Missile), který je zatížený 65 kilogramy a rozdává tedy "velká kila" všem svým soupeřům včetně loňského vítěze Everest Hilla (Tiger Hill), který tehdy zvítězil se stejnou hmotností jako loni (48,5 kg). V dostihu je také úspěšný Nyani Tomba (Excellent Art) a loňský trojnásobný vítěz Russian Hockey (Ciant´s Causeway), který ale naposledy startoval v květnu. Uspět mohou s nízkými váhami i Reggie (Varadar) a francouzskými dostihy ostřílená Agnes Seice (Strategic Prince).

Sledovaným koněm ve dvojkové Ceně společenství INELSEV na 1400 metrů bude druhý z Velké jarní ceny Luck Ahead (Dream Ahead), kterému se poté nevedlo podle představ mezi staršími soupeři. Mezi jeho největší oponenty by měli patřit Kobi (Toylsome), Echo Rules (Aussie Rules) a tříletí Pale Martini (Kandahr Run), Rabbit Makfi (Makfi) a Chiquitita Chic (Lilbourne).


Sázkové kurzy Betino na Velkou letní cenu Ústeckého kraje:
3:1 - Aldzarb
4:1 - Master of Gold
4,5:1 - Sulman
5,5:1 - Ideal Approach
6:1 - Dang Gia
7:1 - Indian Lass, Bonys
10:1 - Sapsiree, Darijal
12:1 - Approcaillis, Hello Hobby

Sázkové kurzy Betino na Cenu společnosti United Energy:
2,75: Mikesh
3,5:1 - Russian Hockey
5:1 - Agnes Seice, Nyani Tomba
6:1 - Reggie, Everest Hill
7:1 - Charles Quatrieme
10:1 - Iraklin
(mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking