Rabbit MotivmanDva dvojkové dostihy s jedničkovou sestavou byly dnes hlavním magnetem druhého letošního mítinku v Conseq Parku Velká Chuchle. V Memoriálu Jaroslava Maška potvrdil pokračování loňského progresu čtyřletý Mikesh (Majestic Missile), v trialu na Velkou jarní cenu Memoriálu prof. Václava Michala se prosadil Rabbit Motivman (Motivator), jeden z trojice dnešních vítězů stáje Rabbit Trhový Štěpánov.

Za hlavní dostih byl pasován Memoriál Jaroslava Maška (II.k., 4+, 120.000 Kč, 1400 m), nesoucí název Velká cena Isover Weber Rigips, který se po zrušení Gomba handicapu dočkal dotačního posílení a soustředil na startu solidní kolekci 9 koní. V ní se stylem start-cíl prosadil čtyřletý Mikesh z Kelso Stables, v jehož sedle si žokej Srnec udělal pro sebe optimální tempo a před cílem již mohl položit ruce, když silný finiš sedmileté Merbely (Bully Pulpit) nemohl již vzhledem k náskoku Mikeshe jeho pozici ohrozit. Třetí doběhl Kendy (Ransom O'War) a čtvrtá Iceni Girl (Iceman).

Čas vítězného Mikeshe 1:26,66 nebyl nijak oslnivý, ale přece jen lepší, než jaký vyběhli tříletí hřebci v hlavním trialu na VJC Memoriálu prof. Václava Michala (Cena Prodoor)(II.k., 90.000 Kč), kteří na zdolání 1400 metrů potřebovali 1:27,61. Navzdory vyběhnutému času podal v dostihu velmi pěkný výkon Rabbit Motivman (Motivator), který v cílové rovince zaútočil na vedoucího Limana (Trade Fair) a bez větší námahy přešel do vedení a jistě o 2 3/4 délky vyhrál před Renny Stormem (Stormy Jail), který odkázal Limana na třetí místo. Rabbit Motivman byl zakoupen jako roček na Tattersalls October Yearling Sale za 10.000 gns, již loni naznačil slibnou třídu čtvrtými místy v Gerschově memoriálu a Ceně zimního favorita.

Vítězové obou hlavních zkoušek nevyběhli zrovna oslnivé časy, ale doslova utrpením byl pohled na prvních pár set metrů třetího dvojkového testu dne Ceny DHL Global Forwarding (1800 m, 85.000 Kč). Po starty jezdci usilovně bojovali oto, aby žádný z nich nemusel dostih vodit (prvních 200 m za 16,16, dalších 400 m za 26,02), nakonec "černý petr" zbyl na v ČR debutujícího Bathyrhona (Monsun) ze stáje Avaze Asmoilova, který s podporou ž. Lukáška vydržel na čele až do cíle, ve kterém na něj favorizovaný Barateus (Barathea) ztrácel dvě délky. Navzdory skutečnosti, že dostih s tímto průběhem nebyl o třídě uchazečů příliš vypovídajícím testem, vítěz si zaslouží pozornost minimálně díky svému pedigree. Stále na přihláškách do Irish Derby figurující Bathyrhon je pravým bratrem německé listed vítězky Beiramar a druhé z Diana-Trialu (Gr.2) Bolívie, sám byl jako roček prodán za 100 tisíc euro. 

Vedle trojice dvojek zaujal především hattrick stáje Rabbit Trhový Štěpánov, trenéra Allana Petrlík a ž. Jana Vernera, kteří se kromě úspěchu Rabbit Motivmana podíleli na vítězství tříletých Rabbit Thomase (Dylan Thomas) v trojce na 2200 metrů, respektive Rabbit Araafy (Araafa) ve stejně dlouhé čtyřce.

Foto: Rabbit Motivman vítězí v Memoriálu prof. Václava Michala, foto Petr Guth   


       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net