BarateusJedním z nejvíce sledovaných koní na startu v neděli bude druhý z Ceny zimního favorita Barateus (Barathea), ambiciózní zástupce stáje Stanislav Chudáček - majitele, který poslední dvě sezóny patří do dvanáctky nejúspěšnějších stájí na rovině.

Barateus ale nebude na startu hlavní předzkoušky na Velkou jarní cenu Memoriálu prof. Michala, nýbrž změří síly se soupeři v dalším dvojkovém dostihu pro tříleté koně, Ceně DHL Global Forward na 1800 metrů. Znamená to, že se hřebec neobjeví na startu klasického dostihu?

„Ne, měl by běžet Velkou jarní cenu,“ odpovídá na otázku Stanislav Chudáček, „ale rozhodli jsme se v současnosti takto, protože tréninkové středisko Vocáskových mělo dlouho problém se špatným počasím, bylo umrznuto a nabrali tak určité manko v tréninku. Potřebovali jsme trochu času navíc a vybrali jsme Barateovi tento dostih na zahájení sezóny.“

Vystoupení Baratea bude znamenat letošní první účast stáje pana Chudáčka v dostihu. Co od něho očekává? „Na to se mi těžko odpovídá. Souhlasím s panem Charvátem, který říkal, že první dostih je sázka do loterie a že nezáleží tolik na tom, jak je to třídový a kvalitní kůň, ale hlavně na tom, jaké jeho trenér měl v zimě tréninkové podmínky. Navíc v Barateově dostihu jsou další tři výborní koně od trenérů Šavujeva a Luky, je tedy dobře obsazený, takže uspět nebude jednoduché. Ale hlavně aby kůň zůstal zdravý.“

Do Velké jarní ceny má pan Chudáček přihlášeného i Motivatorova syna White Motiv, který je ale zároveň hlášený i do její slovenské analogie. Bělouš by měl zahájit sezónu, stejně jako další zástupce stáje Little Rakti (Rakti) hlášený do delších klasických dostihů, následující neděli. „Uvidíme příští týden, jak na tom White Motiv bude s formou, a podle toho se rozhodneme. Chtěli jsme dát přednost Velké jarní ceně a derby na Slovensku.“ (mze)

Sázková nabídka Betino na Cenu DHL Global Forwarding:

Barateus – 1,7:1
Bathyrhon, Asharon – 4:1
Ley Percy – 5:1
Feraclos – 5,5:1
Lord Beccari – 7:1
Teke – 11:1    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking