Petrlik AllanVynikající den měla včera stáj Rabbit Trhový Štěpánov, trenér Allan Petrlík a první jezdec stáje Jan Verner, kteří dosáhli vítězného hattricku. Uspěli nejen všichni jejich nadějní tříletí hřebci mířící do klasických dostihů, ale i další tři startující koně doběhli na tabuli.

Stáj bílozelených barev má nyní favorita do klasické Velké jarní ceny a tak jsme požádali trenéra Allana Petrlíka o pár slov nejen k jeho výkonu, ale i o zhodnocení výkonů ostatních koní a o nejbližší plány.

Nejprve nejdůležitější otázka pro dnešní den – jsou koně po dostizích v pořádku?

Ano, jsou všichni zdraví.

Minulý týden jste byl po dostizích nespokojený a včera jste dosáhli takových výsledků, že to snad ani nešlo lépe. Čím si vysvětlujete takový posun ve výkonech koní?

Asi tím hlavním důvodem bylo, že jsme tentokrát vyslali do dostihů lepší a nadějnější sestavu koní. A možná nám i malinko pomohl týden v přípravě navíc, sice máme výborné podmínky pro trénink, ale také nás pozlobila podmáčená dráha.

Povedlo se vám i zvítězit v testu na klasickou Velkou jarní cenu, kde Rabbit Motivman snadno porazil výkvět tříletků na čele s šampionem Renny Stormem. Jak vy sám jste dostih viděl?

Vše vyšlo dobře, tempo udělal Liman a Honza se nikam nehnal, počkal si. Já jsem měl velkou radost nejen z vítězství, ale i z toho, že Motivman šel celou rovinu. Loni podával dobré výkony, ale v cílové rovině nevydržel až do cíle, začal se schovávat za koně, vždy mu na nejlepší něco chybělo. Memoriál prof. Michala byl to poctivý dostih a Motivman vyhrál lehce. Pan Jandejsek měl velkou radost.

Určitě i z výkonu Rabbita Araafy, který v dostihu na 2200 metrů potvrdil své vytrvalecké schopnosti sedmidélkovým vítězstvím.

Ano, Araafova zkouška dopadla dobře. S panem Jandejskem jsme probírali další plány a 9. června s Araafou pojedeme na již avizované Vederemo Rennen do Ebreichsdorfu a pokud skončí na tabuli, pak by se měl zúčastnit koncem června i Rakouského derby. Před Vederemo Rennen bude mít ještě jeden start během května v Praze v dostihu na 2000 až 2200 metrů.

A předpokládám, že radost vám udělal i další tříletek Rabbit Thomas.

Thomas si dostih sám odvodil, protože tempo zkraje nebylo moc rychlé, a i v cílové rovině šel také výborně. Nyní již jeho dalším startem bude slovenská Velká jarní cena.

Do tuzemské Velké jarní ceny je hlášený i váš další svěřenec Win For Us, který se minulý týden dostihu bohužel pro předstartovní problém nezúčastnil. Je možné, že i on do klasického dostihu zamíří?

Win For Us bude startovat tuto neděli, a pokud skončí do třetího místa, tak poběží klasiku také.

Už necelé dva týdny nás dělí od prvního klasického dostihu, Jarní ceny klisen, do které máte přihlášenu Rabbit Shirocco a Flurry. Předpokládám, že ani na jejím startu nebudou barvy Rabbitu Trhový Štěpánov chybět.

Měla by ji běžet Rabbit Shirocco a co se týče druhé přihlášené klisny, Flurry, tak o ní jsme ještě s panem Jandejskem nemluvili. Klisna teď byla ve čtyřkovém dostihu třetí a čas vítěze tohoto dostihu byl téměř o čtyři sekundy horší než Literalie, takže si myslím, že to nebyl výkon hodný na účast v klasickém dostihu, ale uvidíme, jak se rozhodne pan Jandejsek.

Vaším druhým zástupcem v hlavním dostihu byla Rabbit Dark Angel. Před dostihy jste považoval za dobrý výsledek páté místo, takže i s jejím výkonem je určitě spokojenost. Ale asi jste překvapili mnohé tím, že jste dostih nevodili…

Dostih s tak dobrými koňmi jsme nechtěli vodit, Honza měl vést klisnu schovanou za dvěma až třemi koňmi a to se povedlo. Dark Angel mi udělala velkou radost, že v tak obsazeném dostihu doběhla na tabuli, získala dobrý výsledek svou poctivostí. Zatím nevím, co poběží příště, optimální by bylo jí najít dostih na 1300 metrů, to je její parketa.

Zdá se, že jste utvořili výborný tým s Janem Vernerem. Jste s ním spokojený?

Ano, Honza odjel všechny koně, jak měl, dá na moje slova a to je dobře. Zároveň ale v případě dostihu s Rabbit Thomasem zareagoval správně na vzniklou situaci v dostihu, kterou jsem s ním zapomněl v paddocku probrat, a on se jí dobře přizpůsobil. (mze)

Fotogalerie Petra Gutha z nedělních dostihů    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net