Stejně jako v roce 2019 byl i v loňské sezóně nejlepším koněm v českém tréninku hnědák Syndikátu V3J NAGANO GOLD (Sixties Icon). Zatímco předloni mu čeští handicapeři za nejlepší výkon, který předvedl v Hardwicke Stakes v Acotu přidělili rating 118 liber (hdcp 97,5 kg), letos dvakrát předvedl výkon na úrovni 115 (97,5 kg). Navzdory své zatím nejslabší sezóně držel druhé místo Subway Dancer (Shamardal) stáje Bonanza, jehož nejvyšší rating ale klesl ze 113 na 101 liber.

 
Třetím koněm v pořadí podle ratingu za nejlepší výkon je stájový druh Nagano Golda ze Syndikátu V3J Ignacius Reilly (Worthadd) s ratingem 97, následovaný Boomboom Kiss (Kentucky Dynamite) Lokotransu, který v Prix Hubert Baguenault de Puchesse vyběhl známku 96. Třetí svěřenec Václava Luky v Top 5 Mowaeva (Evasive) získal 94 liber, Politicum (Lethal Force) 90 a Cacophonous (Cacique) 89, stejně jako Raging Storm (Galileo).

Klasifikace 2020 - roviny

Trenér Luka má ve stáji i nejlepšího dvouletka, alespoň podle loňských výkonů. Handicapeři jako nejlepší výkon dvouletého koně v českém tréninku ocenili druhé místo Azova (Invincible Spirit) ze stáje Viktora Timoshenka v Classe 2 dostihu v Chantilly. Získal za ně 83 liber, o 10 liber více než Bobik (Dabirsim) Jiřího Michala za páté místo v dostihu o 22.000 € v Longchamp.

Klasifikace - dvouletí

Nejhodnotnějším výkonem překážkového koně byla podle handicaperů L'Estranova (Linda's Lad) obhajoba vítězství v Gran Premiu v Meranu, za které valach Scuderie Aichner získal o 2 kilogramy více než vítěz Velké pardubické Hegnus (Magnus) a druhý z Gran Premia Northerly Wind (Saint Des Saints). (miv)

Klasifikace - překážky    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net