Osmnáctého prosince proběhlo, byť formou online konference, poslední loňské zasedání nejvyššího orgánu českého turfu Rady Jockey Clubu ČR. Řešilo poměrně závažné úkoly, především smlouvu se sázkovou kanceláří Tipsport o její podpoře dostihového provozu v letošní i následujících sezónách. Podrobné informace přináší Zápis ze zmíněného jednání Rady, kterýJockey Club dnes zveřejnil na svých stránkách.


V něm se mj. dočtete, že jednání s Tipsportem jsou komplikovaná a stále probíhají jednání o podmínkách. "Vzhledem ke skutečnosti, že Dostihový spolek a.s. si vyjednává podmínky spolupráce separátně, tak se nabídka finančního plnění pro Jockey Club ČR ze strany Tipsportu podstatně snížila," uvádí zápis, který následně cituje prezidenta JCČR Josefa Bečváře. "Na základě jednání Mgr. Müllera s paní Obermajerovou z Tipsportu následně došlo ze strany Tipsportu ke snížení navrhovaných finančních prostředků pro globální smlouvu o 1 000 000 Kč. V dalších letech pak nedojde k navýšení finančního plnění o 400 000 Kč na každý rok, jak bylo v původním návrhu uvedeno. Toto rozhodnutí se pak přímo dotýká ostatních pořadatelů, na které zbyde k rozdělení méně financí." Jak zápis dále uvádí, "podle názoru Ing. Bečváře není prospěšné mít zároveň 2 smlouvy s Tipsportem – samostatně Jockey Club ČR, který zastřešuje všechna závodiště, a samostatně Dostihový spolek a.s., který si vyjedná vlastní podmínky."

Rada, která za tomto jednání schválila již zveřejněnou Termínovou listinu 2021 i propozice klasických dostihů, byla též informována o souhlasu Prezidia JC s žádostí o výjimku, o kterou žádal majitel DS Pegas Jiří Trávníček pro angažování zahraničního trenéra v jeho dostihové stáji od ledna 2021. Ona výjimka by umožnila zahraničnímu trenérovi složit zkoušku ze znalosti Dostihového řádu za pomoci tlumočníka do českého jazyka a žádost o ni byla postoupena Legislativní komisi.

Francouzský blog Christiana Richnera. Prosinec na Haras de Saint Arnoult - klid před bouří

Rada též jednala o majitelských a chovatelských prémiích pro sezónu 2021, pro rozhodnutí si vyžádala stanovisko ČSCHPMDK.

Zápis též uvádí, že kvůli epidemiologické situaci se neuskuteční tradiční Galavečer českého turfu, slavnostní vyhlášení ankety Kůň roku a ocenění jezdeckých a trenérských šampionátů za rok 2020 by se mělo odehrát na prvním dostihovém dnu v Praze za účasti diváků.

Novým členem Rady JC se stal Jiří Zlámaný, který v ní bude zastupovat pražského pořadatele dostihů místo dosavadního zástupce Martina Pecku, který z chuchelského závodiště odešel. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net