Arnoult1Před měsícem jsme publikovali první blog bloodstock agenta Christiana Richnera, který se na půl roku přesunul na francouzský hřebčín Haras de Saint Arnoult a uvázal se vám každý měsíc přinést ohlédnutí za tím, jak zmíněný měsíc v centru francouzského chovatelského dění prožil. Nyní přinášíme druhou část.


Prosinec bývá v hřebčínech spíše klidným měsícem - posledním takovým na dlouhou dobu. Řada zaměstancnů si bere dovolenou, protože v následujících 5 - 6 měsících nepřipadá nic podobného v úvahu.

Pro mě však prosinec nezačal nijak klidně, naopak. Byl jsem na dražbě chovných a mladých koní v Deauville a nakupoval. Získal jsem celkem 17 koní, z toho 4 chovné klisny. Dvě z nich jsou dcerami skvělého Galilea a přišly na náš hřebčín, stejně jako trojice odstávčat. Smutné bylo, že kvůli koronaviru byly zavřené všechny bary a nekonala se žádná večerní party.

Jinak jsou dny na hřebčíně klidné, jen první čtyři klisny se přesunuly do porodních boxů a čekáme na první hříbě. Kamery jsou zapnuty, budík nastaven a mé noci se začínají zkracovat. 

Počasí je tu chladné a mizerné, dokonce jsme měli trochu sněhu, což je v Normandii dost neobvyklé. Po dražbě mi přibyl další job - Larissa ze mne udělala oficiálního kuchaře hřebčína. Zaměstnancům byly nabídnuty obědy zdarma a vybavení z mé staré restaurace v Praze - Podolí našlo znovu uplatnění.

Nepřehlédněte: Francouzský blog Christiana Richner. Listopad na Haras de Saint Arnoult

Dva noví plemeníci, o nichž jsem psal minule, Elarqan (Frankel) a Yafta (Dark Angel), se už úspěšně zabydleli a užívají si nový život ve výbězích. Oba byli francouzskými chovateli velmi dobře přijati a vypadá to, že budou mít v sezóně hodně práce. Elarqam už má nahlášeno skoro 100 klisen.

Larissa také přišla se speciální nabídkou pro české chovatele, kterým nabízí služby našich hřebců Stormy River a Tiberian jen za 1.000 euro. Stormy River, Gr.1 vítězný mílař po Verglas a otec řady grupových koní, je stálým zdrojem vítězů i z relativně malého počtu připuštěných klisen. Je dobrým producentem raných koní, má slušný počet dvouletých vítězů a mezi jeho potomky jsou i slušní překážkáři.

Stormy river
Prověřený Stormy River, mj. otec třetí nejbohatší v ČR trénované klisny na rovinách Numero Treize, je českým chovatelům nabízen za 1.000 €. Foto Haras de Saint Arnoult 

Tiberian má na druhé straně hodně zvláštní rodokmen, protože je synem prubíře na Haras de Saint Arnoult hřebce Tiberius Caesar (Zieten). Ale bez ohledu na to to byl na dráze velmi dobrý kůň, který vyhrál Gr.2 a Gr.3 zkoušky na delších tratích. Je 167 cm vysoký, silný s dobrými kostmi. Měl by být dobrým partnerem hlavně pro překážkové matky. Pokud byste chtěli této nabídky využít, je nutné provést Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. rezervaci.

Christian Richner

     

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net