porzierPokud Jockey Club vyhoví žádosti majitele DS Pegas Jiřího Trávníčka, umožní zkoušku z Dostihového řádu prostřednictvím tlumočníka a následně mu udělí licenci, mohl by být novým trenérem Pegasu devětašedesátiletý francouzský trenér Yann-Marie Porzier. Našim stránkám to potvrdily nezávislé zdroje z Čech i Francie, na oficiální vyjádření majitele stáje zatím stále čekáme. Porzier, bývalý amatérský jezdec, se na konci 70. let stal úspěšným trenérem, jehož kariéra ale byla později poznamenána několika dopingovými skandály.

 
K nejúspěšnějším Porzierovým svěřencům patřila hvězda francouzských překážek konce 80. let Marly River, ve třech letech nejlepší francouzský proutěnkář, který byl o rok později vyhlášen překážkovým Koněm roku. V polovině 90. let mu byla pozastavena licence a přesunul se na čas do Maroka. Po návratu se mu mj. i díky skvělé klisně Maia Eria a dalším podařil úspěšný comeback. V roce 2005 byl kvůli podezření z dopingu zatčen a vyšetřován, v roce 2015 održel zákaz činnosti na 6 měsíců kvůli pozitivnímu nálezu antidopingové kontroly u jeho svěřence Ande d'Amour po vítězství Quinté+ Prix d'Enghien. (miv)

Nepřehlédněte: Spory Jockey Clubu s Dostihovým spolkem kvůli Tipsportu, žádost o výjimku pro zahraničního trenéra DS Pegas i budoucnost majitelských prémií. Přečtěte si o čem jednala Rada Jockey Clubu

Inzerce
glinka banner 2021
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net