svetla horaO tomto víkendu se konají dostihy pouze na jednom závodišti a tím je Světlá Hora. V sobotu krátce po 13. hodině tu bude zahájený program složený ze šesti překážkových dostihů a jedné roviny, která se uskuteční na závěr dostihového odpoledne. Hlavním chodem je crosscountry Cena Landbau s.r.o. Opava.

V centru pozornosti určitě bude specialista na závodiště v Trevisu Catch Life, který v loňském ročníku dostihu skončil druhý za Rabbit Wellem a předloni ho dokázal vyhrát.

Hlavní dostih, Cenu Landbau s.r.o. Opava na 4600 metrů o 90.000 korun vybojuje devět koní. Catch Life (Rainbows For Life) stáje Viktorie- UH se letos poprvé ukáže tuzemskému publiku. Letos startoval čtyřikrát v Itálii, kde se pokaždé umístil. Nejlepší výsledky tradičně předváděl na závodišti v Trevisu, kde zvítězil a v Listed dostihu, který rok předtím vyhrál, byl druhý.

Mezi hlavní protivníky svěřence Pavla Kašného by měli patřit Wild Danger a Love The Win. Svěřenec trenérky Junkové Love The Win (Tobougg) bude startovat na zdejší dráze poprvé, ale má na svém kontě několik úspěchů z Pardubic. Před pěti týdny doběhl třetí v trojkové crosscountry za kvalitními Puntarenasem a Amforou. Wild Danger (Könistiger) startuje často i mimo pardubickou dráhu, i když jeho nejčerstvější vítězství se odehrálo právě v Pardubicích, ale v dostihu na 5200 metrů.  Před třemi roky také dokázal zvítězit ve Světlé Hoře.

Catch Life
Catch Life sbírá pod vedením Pavla Kašného úspěchy v Itálii, ale ve Světlé Hoře se mu také vždy dařilo

Nejstarším účastníkem dostihu je desetiletý Renard Argenté (Mill Pond) a i on nedávno zvítězil v Pardubicích. To samé platí také o letos první rok skákajícím Igráčkovi (Ray Of Light) - jeho premiérové vítězství přišlo při třetím startu na překážkách, kde porazil o délku další účastnici dostihu Bugaboo (Magnus), která mu ovšem poskytovala výhodu tří kilogramů. Zatím hůře čitelným koněm je sedmiletá posila stáje Red Rebels Vicody (Secret Singer), neumístěný v Pardubicích a také před měsícem na zdejším závodišti.

Koněm stoupající v kariéře vzhůru je šestiletý Claas (Magnus), který oba své letošní starty v Pardubicích, byť v nižších kategoriích, vyhrál. A podceňovat nelze ani jeho vrstevníka Woodyho (Tiger Cafe), který počátkem června v Pardubicích získal své první vítězství na překážkách.