karlovy varyPo minulém víkendu bez dostihů se mohou turfmané těšit na nedělní mítink v Karlových Varech. Od 14:30 hodin se tu odběhne sedm dostihů včetně jedné steeplechase. V centru pozornosti budou dvě jedničkové roviny. Již tradičně se v tomto období jedná o Cenu města Karlovy Vary - Memoriál Josefa Dolejšího a také mílovou Velkou cenu BBAG.


Velkou cenu BBAG
o 140 tisíc korun vybojuje sedmička koní. Jsou mezi nimi také tři zástupci klasického ročníku. Fantasticadventure (Poseidon Adventure) od posledního místa ve Velké jarní ceně neběhal, a i když nese nejnižší hmotnost v poli 55 kilogramy, tak více příznivců bude mít účastník Českého derby Rumpl Cimpr Campr (Makfi), který se s účastí v prestižním dostihu vypořádal velmi důstojně. Na sedmém místě ztrácel na vítěze jen 3 délky. Třetím koněm narozeným v roce 2013 na startu Velké ceny BBAG bude Jarahi (Lope de Vega), který v tuzemsku absolvoval dva starty, ale na nejlepší koně v cíli nestačil.

Nebezpečným určitě bude ze Slovenska přijíždějící Donatelli (Distant Music), tedy loni druhý v tamní Velké jarní ceně, třetí v Saint Legeru  a pátý v derby. Letos ze čtyř startů se umístil jen jednou, když doběhl třetí ve Velké májové ceně, pouhých půl délky za Trixi a Legionarem. Na Turf-Gala a o derby-mítinku se neumístil, ale tam byla konkurence o poznání těžší, než na něho čeká ve Dvorech.

Stáj Lokotrans vysílá do dostihu dokonce čtyři koně. Kromě již zmíněných tříletých Jarahiho a Fantasticadventure je to i dvojice pětiletých valachů. Velkou naději uspět má Hello Hobby (Intense Focus), který dobrou formu dokumentoval před dvěma týdny právě na zdejší dráze druhým místem za Dally Hit v Lázeňské míli. Wicker Stone (Whipper) docílil letos nejlepšího výsledku v Červnovém poháru na 1800 metrů, kde doběhl čtvrtý, ale neporazil renomované soupeře.

RumplCimprCampr
Tříletý Rumpl Cimpr Campr má v Karlových Varech šanci pod vedením ž. Murzabayeva vyhrát svůj první jedničkový dostih (foto: Petr Nowicki)

A na závěr jsme si ponechali jedinou klisnu v poli Kobi (Toylsome), která by ale mohla pořadím v cíli zamíchat. Ryzka stáje Protendon- Hulínský totiž loňský ročník dostihu vyhrála, byť měla jen tři soupeře. Její letošní vstup do sezóny se tolik nevydařil, ale koncem května doběhla druhá za Dally Hit v Ceně Nory Jeane. Na dráhu se vrací po dvou a půl měsících.

Také Cena města Karlovy Vary - Memoriál Josefa Dolejšího o 135.000 Kč má na startu tři tříleté koně. Tím nejsledovanějším bude třetí z Českého derby a slovenské Velké jarní ceny Bonys (Intense Focus). Ke špičce ale patří i jeho dva vrstevníci ze stáje Rabbit Trhový Štěpánov - šestý ze Slovenského derby Montjeu Third (Pop Rock) a účastnice Oaks Rabbit Percy (Sir Percy), která svého nejlepšího výsledku letos docílila právě na mílové trati.

O páté vítězství v řadě za sebou se bude pokoušet výtečná Dally Hit (Ad Valorem), jejíž poslední dva triumfy v Letní ceně klisen a Lázeňské míli se odehrávaly na zdejší dráze. Navázat na vítězství z Ceny Scottish Rifle určitě bude chtít trenér Šavujev s Aldzarbem (Duke of Marmalade), který je na karlovarské dráze neporažený ve dvou startech. Vysoko by měl zamířit i Contributor (Excellent Art), který se v předchozích čtyřech startech v Bratislavě vždy umístil včetně vítězství v Jarné míli. A bez nadějí není ani spolehlivá Sapsiree (Rock of Gibraltar), letos vždy umístěná v dobře obsazených dostizích druhé kategorie.

Indian Lass (Indian Haven) zaujala druhým místerm v Červnovém poháru, ale v následujícím startu v Letní ceně klisen se jí nedařilo. Těžko čitelným koněm je výborný dvouletek ze sezóny 2014 Kalypso of Gracie (Pop Rock), který ale loni nestartoval. Letos má na svém kontě jediné vystoupení na dráze. V polovině června v pětihlavém poli doběhl v trojkovém dostihu ve Slušovicích čtvrtý, více než tři délky za vítězem. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Velkou cenu BBAG:
2:1 - Rumpl Cimpr Campr
3,5:1 - Hello Hobby
4,5:1 - Donatelli
5:1 - Kobi
5,5:1 - Jarahi
9:1 - Wicker Stone
12:1 - Fantasticadventure

Sázkové kurzy Betino na Cenu města Karlovy Vary - Memoriál Josefa Dolejšího:
2,75:1 - Aldzarb, Dally Hit
3,5:1 - Bonys
6:1 - Contributor
8:1 - Montjeu Third, Sapsiree
12:1 - Indian Lass, Rabbit Percy
20:1 - Kalypso of Gracie     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net