Waka LauraJak informují stránky bošovického tréninového střediska, sedmiletá Waka Laura již nebude startovat a jejím posledním vystoupením na dráze zůstane účast v nedělním Listed Hoppegartener Sprint-Cup. Šampion-sprinterka sezóny 2013 je nabízena na prodej k chovným účelům.


Reprezentantka stáje DS Go Waka Laura (Windsor Knot - Waltzing Star po Danehill) startovala od tří let a absolvovala 29 startů, ze kterých šest vyhrála a v dalších 12 se umístila. Dostihovou kariéru skončila se ziskem více než 1,3 mil. Kč. Nejvíce se jí dařilo v sezóně 2013, kdy zvítězila postupně ve třech významných sprintérských testech - Ceně Jezdectví, Ceně TURF Praha a.s. v rámci derby-mítinku a pardubické Ceně sprinterů. Mimoto doběhla ještě druhá v Severočeské ceně a třetí ve Svatováclavské ceně. Následující sezónu téměř celou absolvovala na francouzských drahách, kde se pětkrát umístila (vč. tří druhých míst) a na podzim obhájila vítězství v Ceně sprinterů.

Loni Waka Laura mj. zvítězila v Severočeské ceně a dařilo se jí také na Turf-Gala, kde v Cebě ministerstva polnohospodarstva a vidieka SR skončila druhá za Lordem Patrikem. Letos se Waka Laura ani jednou ze čtyř startů neumístila. Klisna má dobré pedigree, pocházi z rodiny grupa 1 a klasických vítězů. (mze)

Waka Laura     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking