dallyhit kvVelmi dobře obsazená Cena města Karlovy Vary - Memoriál Josefa Dolejšího (I.k., 3+, 2000 m, 135.000 Kč) byla vrcholem dnešního mítinku v Karlových Varech. Byla vrcholem nejen díky nejvyšší dotaci a kvalitnímu obsazení, ale i po sportovní stránce zásluhou výkonu DALLY HIT (Ad Valorem), která, zdá se, zraje s věkem a právě dnes předvedla zřejmě vůbec nejlepší výkon své kariéry.


Dostih odvodil vítěz Ceny Scottish Rifle z mítinku Turf-Gala Aldzarb (Duke of Marmalade), který si v jeho průběhu vytvořil až čtyřdélkový náskok, sledovaný účastníkem derby Montjeu Third, favorizovaná Dally Hit cválala mezi posledními koňmi. Do cílové rovinky ještě zavedl pole Aldzarb, ale Dally Hit středem dráhy s Jiřím Palíkem brzo přešla do vedení, na distanci se odpoutala od soupeřů a suverénně s náskokem 11 délek zvítězila před Aldzarbem a Indian Lass (Indian Haven), čtvrtý skončil Contributor (Excellent Art) a pátý Montjeu Third. Zklamal třetí z derby Bonys, který přišel se ztrátou předposlední.
Dally Hit, kterou Actionhorse zakoupila na Tattersalls Ireland November Flat Sale jako ročka za 1.500 euro, získala tímto triumfem páté vítězství v řadě, celkem jich nastřádala již 7, a svému majiteli stáji Hippolit Star Pejšková vydělala 650 tisíc korun.   

Karlovy Vary hostily ještě jednu jedničkovou zkoušku - Velkou cenu BBAG (I.k., 3+, 1620 m, 140.000 Kč). V poli 7 koní byli 4 zástupci stáje Lokotrans a právě jeden z jejích koní, tříletý JARAHI (Lope de Vega) s ž. Petrem Foretem v sedle dostihl v cílové rovince obhájkyni vítězství Kobi (Toylsome) a dostih vyhrál. Kobi, jež měla v průběhu dostihu až desetidélkový náskok před ostatními, uhájila druhé místo před Hello Hobby (Intense Focus) a Rumpl Cimpr Campr (Makfi).  

V úvodním dostihu dne, Ceně společnosti BBAG (III.k., 3+, 2020m, 70.000 Kč) pro koně, kteří, stejně jako účastníci výše zmíněného dostihu, prošli katalogem některé z badenských dražeb, též hrála přesilovku stáj Lokotrans, jejíž barvy nosili jezdci tří z pěti startujících koní. Jeden z nich, A Dee Joe, se po startu ujal vedení, ale v cílové rovince mu došly síly a skončil poslední. Triumf slavil favorizovaný LINNGAR (Linngari) stáje Zeas Staré Hradiště, již 24. letošní vítěz trenérky Heleny Vocáskové. V sedle vítěze zaskakoval za v Budapešti jezdícího žokeje Ráju ž. Jaromír Šafář.

Cena společnosti Jan Becher Karlovarská Becherovka (IV.k., 3+, 1620 m, 40.000 Kč) patřila předloňskému vítězi Slovenského derby LOVE ME (Egerton - Lorellai, Look Honey). Napajedelský odchovanec ve službách stáje Rabbit Trhový Štěpánov převzal 200 metrů před cílem vedení od vodícího Larana, lehce se odpoutal od soupeřů a do cíle dorazil se čtyřdélkovým náskokem před nejsilnějším ze soupeřů Heliostatem (Heliostatic).  

Vítězstvím českého odchovance skončil i handicap Cena společnosti Karel Holoubek Trade Group a.s. (III.k., 3+, 1620 m, 60.000 Kč), ve které se navzdory nejvyšší váze v poli lehce o 4 délky prosadil čtyřletý LUSK (High Extreme - Lady Lavande, Reprimand) z chovu Ivana Falty, reprezentující jeho stáj Falun. Po druhé v řadě vyhrál další z českých odchovanců FABRYAN (Ryan - Fabriana, Security Risk) z chovu Hřebčína Napajedla, který stylem start-cíl po boji s Fatymou, reprezentující stejné spojení Ryana s dcerou Security Riska, získal handicap Cenu holdingu Maentiva (IV.k., 3+, 2420 m, 40.000 Kč).

Tečku za dnešním karlovarským mítinkem udělaly překážky - Cena společnosti Vladimír Marek s.r.o. - "Fence plot" (stch III.k., 3500 m, 90.000 Kč), které stylem zadrženě daleko ovládl čtyřletý valach NORTHERLY WIND (Saints des Saint) Dr. Charváta s Janem Faltejskem v sedle. (miv)    

 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net