chuchle2Třetí dostihový mítink v rámci podzimní sezóny v pražském Conseq Parku přináší možnost proslavit se některému z koní druhé kategorie, protože dostih této třídy je tentokrát tím nejdůležitějším v celém programu. Handicapová Velká cena Conseq změří síly 14 koní a je zajímavě obsazena. Možnosti zástupců tříletého ročníku Rivertona a Johanky totiž prověří ostřílení starší koně jako Pepa Havel, Bukhari, Sapsiree, Sheik Yerbouti a Dang Gia. Začátek odpoledne zahrnujícího osm rovinových dostihů je ve 14 hodin.


Dva tříletí koně to ale nebudou mít ve Velké ceně Conseq na 1800 metrů o 90.000 Kč proti dobrým starším koním jednoduché. Oba ponesou vyšší zátěž. Reprezentant stáje Rabbit Trhový Štěpánov Riverton (Egerton) se bude muset vypořádat dokonce s nejvyšší hmotbostí 60,5 kilogramy, kterou si vysloužil mj. za  dvojkové vítězství v Karlových Varech a následné čtvrté místo v Lázeňské míli. V obou startech nesl hmotnost 56 kg. Johanka (Pop Rock) se od pátého místa ve Velké jarní ceně stabilně umísťuje ve společnosti koní druhé kategoruie. V posledním startu v již zmíněné Lázeňské ceně doběhla délku za Rivertonem, a nesla při tom o tři kilogramy méně než on.

S nejnižší hmotností v dostihu půjde na start devítiletý Pepa Havel, který se vrací na dráhu dva měsíce po vítězství v rekordním čase v hlavním dostihu v Mostě v rámci mítinku PMU. Tenkrát uspěl na trati o 400 metrů delší se stejnou hmotností a z dnešních soupeřů za sebou zanechal Fantasticadventureho (Poseidon Adventure), který ovšem nesl o 12,5 kg více. Kandidátem na vítězství v dostihu by také mohl být Urbi et Orbi (Observatory). Vítěz z červencové Lysé v polovině srpna obstál se ctí při účasti ve výborně obsazené bratislavské Ceně turfu. 

Podceňovat nebude radno také další koně. Letos už pětkrát byl na tabuli včetně Ceny Jezdectví Sheik Yerbouti (Look Honey) a spolehlivě chodí do cíle mezi prvními koňmi také Dang Gia (Lawman). Při posledním startu si snad poradila s deseti soupeři v trojkové dostihu na mostecké dráze. Dostih druhé kategorie letos dokázala v Praze vyhrát Indian Lass (Indian Haven), její další dva starty již tak úspěšné nebyly. Jedničkové vítězce Sapsiree (Rock of Gibraltar) se letos nedaří, ale tentokrát ponese nižší hmotnost. Vítězství někoho z dalších koní na startu hlavního dostihu by bylo větším překvapením.

Riverton
Na startu nedělního hlavního dostihu, Velké ceny Conseq, bude i šestý z Velké jarní ceny Riverton (foto: Petr Nowicki)

Z dalšího zítřejšího dění na pražském závodišti vybíráme dva dostihy třetí kategorie. Hned na úvod se divákům představí jinioři v Ceně EBF na 1200 metrů o 60.000 Kč. Dvojici koní posílá do dostihu němčické tréninkové středisko a není bez zajímavosti, že obě klisny se ve středisku narodily. Zkušenější je Play Rocka (Pop Rock). Mezi jejími dcěma čtvrtými místy je také účast v bratislavské Ceně Muscatite. Anis Hellisio (POp Rock) bude debutovat a její dva starší sourozenci toho zatím na dráze moc neukázali. Poprvé se tuzemským divákům ukáže Carmella (Campanologist), která debutovala před měsícem v Deauville a i když se neumístila, rozhodně si nepočínala špatně. Dvakrát s jedním umístěním se ukázal v dostihu Rabbit Craftsman (Mastercraftsman). Zlepšení očekáváme od Sicilian Rocka (Society Rock), zatímco Lady Dynamite (Orpen) si odbude dostihový křest. 

Mílová Cena Znovínu Znojmo o 60.000 Kč přilákala na start  jedenáct koní včetně čtyř tříletých - spolehlivé Finále (Midships), vítěze z Mostu Guillotine Shave (Slickly), potřetí startující Jenny Walker (Born to Sea) a začátkem srpna v Karlových Varech triumfujícího Imana (Roulette). V poli dále jsou například méně zatížená vítězka z Karlových Varů Ilissa Desert (Nex Desert), Tropical Bond (Forever Bond) nebo matador Malq (Prince Kirk), který sestoupil do nižší kategorie. Po 11 měsících se vrátí na dráhu Detekce (Bully Pulpit), která zakončila loňskou sezónu vítězstvím v dvojkovém handicapu v Bratislavě.

Michaela Zemanová


 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net