barabashPo velkém svátku dnes čekal Chuchli provozní den, vylepšený majitelskými bonusy v celkové výši 75.000 Kč od partnera dostihového dne společnosti CPI Property Group, majetkově spřízněné se současným vlastníkem závodiště. Vrcholem dne byl dvojkový vytrvalecký handicap Cena CPI Property Group (hdcp II.k., 3+, 2600 m, 90.000 Kč), v němž roli horkého favorita splnil třetí ze Saint Legeru BARABASH (Intense Focus) stáje Lokotrans, v jehož sedle načal žokej Jan Rája druhou pětistovku v ČR registrovaných vítězství.


Svěřenec Luboše Urbánka se celý dostih držel na druhém místě za vodícím Arlingtonem (Fly to the Stars), na začátku cílové roviny od něj vedení převzal a v cíli byl první s náskokem 2 1/4 právě před Arlingtonem, jemuž se podařilo odrazit útok sedmiletého Mystic Golfera (Torlus). Čtvrtá doběhla třetí z Karlovarské dvojnásobné míle Vědma (Look Honey) a tabuli uzavřel Valentino Dancer (Planteur), který na startu ztratil několik délek.  
Barabashe získala stáj Lokotrans jako ročka na zářijové dražbě ročků v roce 2016 Baden-Badenu za 30.000 €, loni na stejné dražbě získala za 38.000 € jeho polobratra Barney Bash (Soldier Hollow). 
 


Chuchle dnes patřila i proutěnkářům, neboť úvod dne obstarala Cena Elektrizace železnic Praha, a.s. (pp., IV.k., 3300 m, 60.000 Kč), na jehož start se jako horká favoritka postavila čtyřletá FAMOUS VALLEY (Famous Name). Ta bez nejmenších problémů k předešlým pěti triumfům v řadě přidala šestý, když v cílové rovince odkázala soupeře do role statistů a utekla jim o 9 délek. Druhé peníze uhájil Charismatic (Pop Rock) před útočícím East River (Irish Wells). Sertash Ferhanov v sedle vítězné hnědky Stanislava Chudáčka vyrovnal dosavadní náskok Marcela Nováka v čele překážkového šampionátu jezdců, obdivuhodná forma svěřenců Heleny Vocáskové, díky které s převahou vede šampionát trenérů na rovině, ji drží i v čele překážkových trenérů. Famous Valley koupil Tomáš Janda na Tattersalls Ireland September Sale (Part II) za 6.200 €.

Zbytek odpoledne již byl vyhrazen rovinám, které zahájily dvojicí dostihů pro nejmladší ročník. Do Ceny společnosti Turf Praha, a.s. (III.k., 2, 1600 m, 60.000 Kč), prvního oddělení rozděleného dostihu, nastupoval po třetím místě v EBF dostihu z 9. září jako favorit ryzák ANGKOR WAT (Nathaniel), 80.000 € akvizice stáje Joly (prostřednictvím Chris Richner Bloodstock) z říjnové dražby ročků v Deauville a pod žákem Davidem Liškou v cílové rovince slibným progresem o 1/2 délky zvítězil před Manoamano (Alexandros), další tři délky ztrácel Blitzkrieg (Sea The Moon). Vítěze trénuje Pavla Váňová. 

Mnohem divočejší bylo druhé oddělení Cena www.velka-chuchle.cz (III.k., 2, 1600 m, 60.000 Kč), v níž si nejprve dvouletí dávali hodně na čas při vstupu do boxů, záhy se favorizovaná debutantka Colombina (Planteur), dcera šampiónky Catoffle, v okamžiku startu vzepjala v boxech a ztratila jezdce a dvojice Kengi a Taiči ztratila na startu mnoho délek. Po třetím místě z předešlého startu 16. září se stylem start-cíl prosadil odchovanec Hřebčína Napajedla ve službách stáje Licehamr ANJELLICO (Egerton - Anjou, Sholokhov), na kterého v posledních metrech mocně útočil debutující Tech Jury (Jukebox Jury), 20.000 € akvizice Jiřího Charváta z Badenu, ale v cíli mu k triumfu chyběla krátká hlava. Třetí skončil valach Crosscheck z prvního ročníku Age of Japa (Jape). V sedle vítěze, připravovaného Josefem Bartošem, byl z Německa do Čech odskočivší ž. Jaromír Šafář.

Polobratr vítězného Anjellica ABSOLUTIC, syn otce zimní královny Dark Absolu Pouvoir Absolu (Sadler's Wells), je v nabídce Katalogu ročků.

napajedla anjellico

Cena Střední školy dostihového sportu a jezdectví (hdcp V.k., 3+, 1600 m, 20.000 Kč) byla vyhrazena žákům a mladým jezdcům jako 5. díl Hippospol Cupu a prosadil se v ní zřejmě nejtalentovanější z mladých jezdců David Liška, jemuž po tomto a předešlém vítězství chybí už jen jeden triumf k dosažení hranice 50. vítězství. Útokem zvenčí zdolal v sedle čtyřleté JENNY WALKER vedoucí Candle in The Wind (Look Honey), kterou překonal o 1/2 délky, třetí Lysyanargent (Kendargent) už ztrácel 2 1/4 délky. Vítězná Jenny Walker, pro kterou bylo dnešní vítězství premiérovým triumfem, je polosestrou francouzské Gr.3 vítězky Indian Maiden (Indian Ridge) z prvního ročníku Galileova polobratra Born To Sea (Invincible Spirit). Jako ročku ji na Tattersalls October Yearling Sale (Book 3) vydražil Tomáš Janda za 10.000 gns.

V Ceně Vision (hdcp IV.k., 3+, 1600 m, 40.000 Kč) využila nejnižší hmotnosti v poli pětiletá RAKIA (Next Desert - Racona, Canon), která v okamžiku, kdy ji na distanci ž. Verner pobídl, bez problémů odešla od soupeřů a svému chovateli, majiteli a trenérovi v jedné osobě Václavu Hulínskému vybojovala třetí životní triumf. Druhý, 3 1/2 délky zpět, doběhl veterán Chuan Che (Jazz Dancer), třetí místo získal Street Singer (Stimulation).

Vítězstvím dalšího koně ze zářijové dražby ročků Tattersalls Ireland skončila Cena Unicredit Bank (III.k., 3+, 1800 m, 60.000 Kč), v níž v dostihu akltivní Priscillu (Campanologist) už před distancí vystřídal pětiletý valach stáje Quartis-Zámecký vrch ALEXANDR (Approve) v péči Dušana Andrése, v jehož sedle byl Adam Florian. Třetí doběhla dvojnásobná vítězka z Mimoně Čamilla (Camill). Po druhé v kariéře vítězný Alexandr byl v Irsku zakoupen za 23.000 €.

Skvěle finišující MONTE CRISTO (Tiger Cafe - Mary Lou, Beccari), který se navzdory téměř 60 kilogramům na hřbetě dokázal prosadit v Ceně CPI Hotels (hdcp III.k., 3+, 1200 m, 60.000 Kč) dal dnes znovu vzpomenout na mimořádného chovatele Ing. Miroslava Ševčíka, z jehož chovu vzešel nejen samotný Monte Christo, ale i jeho matka, vítězka Oaks Mary Lou. Nyní zástupce barev FVE - Relay JK Levín, připravovaný Michalem Kalčíkem, vyhrál pod Michalem Hroudou šestý dostih své kariéry a konto jeho zisku se přehouplo přes hranici 300 tisíc.

Tečku za dnešním chuchelským odpolednem udělalo vítězství šestileté francouzské odchovankyně ELLY (Whipper) v Ceně dětského koutku hříbátka (hdcp IV.k., 3+, 2200 m, 40.000 Kč), v níž po boji o půl délky porazila Mizuri (Egerton) a třetí peníze brala La Sarenne (Rajsaman). V sedle vítězné hnědky stáje Tannaberg na Šumavě byla její trenérky Martina Havelková, pro kterou to byl třetí úspěch v nové kariéře. (miv)  
 
Záznamy dostihů na EquiTV
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net