Nidara headVčerejším triumfem v klasické Jarní ceně klisen Alavis se na čelo průběžného handicapu tříletého ročníku posunula hnědka DS Pegas Nidara (Kallisto). Za nedělní vítězství dostala přidáno 6 kilogramů a její aktuální známka je 86 kilogramů.


Hodnocení, které od handicapera dostala, je ale od roku 2006, kdy vítězná Königin Arte dostala za vítězství jen 80 kg, nejnižším průběžným hodnocením vítězky prvního klasického dostihu. Loňská vítězka French Quebec získala 86,5 kg stejně jako vítězka z roku 2010 Vinnah, Brittany (2011) a Hannover Lady (2007) dostaly 88 kg a Butterfly Lady, která vyhrála v roce 2009, ještě o půl kilogram více. Suverénní premiantkou je však v tomto směru jiná klisna - Picobella. V Německu trénovaná klisna, která v roce 2008 jistě o 1 3/4 délky porazila další úspěšnou klisnu DS Pegas Irish Miracle, dostala za toto vítězství od handicapera plné 92 kilogramy.

Druhé místo v průběžném hodnocení ročníku patří v neděli poražené Beryasce (Librettist) s 84,5 kg, které loni handicaper po vítězství v Ceně zimního favorita dal o 2 kg více, třetí je Literalia (Literato) s 84 kg společně s nejlépe hodnoceným hřebcem Renny Stormem (Stormy Jail).  


Foto Petr Guth
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking