Před dvěma týdny 14. srpna proběhlo další zasedání nejvyššího orgánu českého turfu Rady Jockey Clubu ČR. V zápise z tohoto jednání, který včera zveřejnil JC na svých internetových stránkách, najdete řadu zajímavých informací. Tou pro budoucnost zřejmě nejzásadnější je nabídka společnosti CPI pana Radovana Vítka na směnu akcií Turf Praha a.s. za TOTO CZ a.s. s Jockey Clubem.

 
Zápis dále přináší informace o uzavřených smlouvách s Tipsportem i pověření prezidenta JC Ing. Bečváře jednat s Tipsportem o podmínkách další spolupráce.

V Radě JCČR došlo ke změně zástupce za Českou asociaci steeplechase, kterou za rezignujícího Ing. Stanislava Chudáčka s platností od 30. června zastupuje MVDr. František Horák. Další změnu v orgánech Jockey Clubu vyvolala rezignace Ivana Janatky na funkci člena Prezidia JCČR, za kterého členové Rady zastupující pořadatele dostihů zvolili svým zástupcem v Prezidiu Martina Pecku.

Rada se též seznámila s návrhy ČASCH na změny Dostihového řádu z nichž nejzásadnější je návrh na zvýšení minimální hmotnosti v překážkových dostizích, úprava sankce za nadváhu a možnost startu jednookých koní v překážkových dostizích. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net