Hodně zajímavý program s řadou lákadel připravil pro diváky mostecký Hipodrom, který v neděli uspořádá svůj třetí letošní mítink. Jeho vrcholem bude 98. Vršanská uhelná Svatováclavská cena (L, 3+, 1200 m, 550.000 Kč), nejvýznamnější tradiční sprint českého kalendáře. Prověřené české sprinterské elitě se v něm postaví dvě nové tváře - nedávná akvizice stáje Lokotrans tříletý Matello (Intello) a německý Power Jack (Sepoy), umístěný v listed.

 
Za 35.000 € v červenci v Deauville zakoupený Matello, kterého při jeho české premiéře povede Václav Janáček, je sice nezvítězivší, ale ve Francii získal tři druhá místa a pokaždé byl za peníze. Letos absolvoval 4 starty na tratích 1000 - 1400 metrů, z Francie odcházel s ratingem 36,5 kg. Loni ale dosáhl i na rating 41 kg, ten však od té doby průběžně klesal a jeho nový trenér Zdeno Koplík stojí před úkolem pokles jeho formy zastavit.

Kurzy na vítěze Svatováclavské ceny. Kompletní sázkovou nabídku Tipsportu naleznete zde
kurzy svatovaclavska20

Tipsport vidí Matella jako favorita, já bych ale více věřil německému hostu Power Jackovi, kterého Bohumil Nedorostek nasedlá Jiřímu Chaloupkovi. Pětiletý valach, hlášený i do letošního EJC Million, se letos dostal do své nejlepší formy, ve všech pěti startech předvedl formu oceněnou v GAG 82 kilogramy a v posledním startu 25. července. obsadil v listed na 1400 metrů v Hannoveru třetí místo (záznam, dostih začíná v čase 3h:30 minut), byť se ztrátou na vítěznou dvojici.

Zatímco výše zmíněná dvojice v neděli poprvé okusí specifika mostecké dráhy, osmiletý Mr Right (Echo Of Light), úřadující šampión zdejších sprinterů, už v Mostě vyhrál tři dostihy. Po experimentu na mílové trati ve Velké květnové se vrací zpátky na sprinterskou trať a stejně jako v předchozích třech startech bude mít v sedle Jana Vernera. Letošní Svatováclavská už bude jeho čtvrtou, po vítězné premiéře v roce 2017 skončil v následujících dvou ročnících druhý. Na přemožitelku z loňské edice Sweeticon (Sixties Icon) narazí i tuto neděli, kdy se po roce opět vrací do jejího sedla Pavlína Filipová, která klisnu dovedla k jejímu zatím jedinému, ale o to cenějšímu vítězství.

Napilno bude mít trenér Koplík, který vedle Matella posílá do dostihu ještě další dva svěřence. Letošní vítěz Gomba handicapu Ultimate Fight (Muhaymin), který má na svém kontě i EJC Million, už několikrát ukázal, že když mu dostih sedne, je schopen porazit kohokoliv. V Mostě zatím startoval jen jednou, předloni ve Svatováclavské, a skončil hluboko v poli poražených. V sedle bude mít René Koplíka. Naopak velmi vyrovnané výkony podává sedmiletá Manolla (Tiger Cafe), která letos již získala 3 vítězství, ale s takto silnou konkurencí změří síly poprvé. Povede jí Jaro Línek. 

Velmi slušnou třídou disponuje Rabbit Havana (Havana Gold), distanci 1200 metrů ale vyzkoušela bez úspěchu jen jednou před dvěma lety. Ostříletá Benidiction (Zebedee) se po třech italských startech představí českým divákům letos poprvé. S vyrovnanou dvojicí Manoamano (Alexandros) - Lexceed (Exceed And Excel) nastoupí stáj dr. Nieslanikové a podceňovat nelze ani slovenského Chilli Chocolate (Falco), který se po roce vrací na tuto distanci.

Vybojuje si Kenshibu vstupenku do Derby?

Mostecký program nabídne vedle Svatováclavské ještě další dvě jedničky. 23. Velká letní cena Ústeckého kraje (I.k., 3+, 2000 m, 150.000 Kč) má na startu dvě esa v podobě Darkolvy (Dark Angel) a Portorikose (Intense Focus), v předderbyové atmosféře ale láká především díky startu tříletého bělouše Kenshibu (Kendargent), který se pokusí vylepšit si handicap a dostat se na poslední chvíli na startovní listinu Českého derby.

Horkým favoritem slaběji obsazené Charvát CTS Velké mostecké steeplechase 2020 (I.k., 4+, 3400 m, 150.000 Kč) je sedmiletý valach Dusigrosz (Full of Gold), jediný jedničkový steepler v poli, který se pod Jakubem Kocmanem pokusí o reparát za nepovedenou Prvomájovou steeplechase.

Oživením dne bude i Dostih s prodejními podmínkami (IV.k., 3+, 1600 m, 40.000 Kč), v němž je na prodej všech 8 účastníků nabízených v cených od 45 do 75 tisíc korun. (miv)


 
Inzerce
Zazou winners    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net