MisterWDalším triumfem tříletého Mister Westminstera (Hurricane Run), který na podzim výrazně vylepšuje předchozí výsledky plné zklamání, skončil hlavní dostih závěrečného mítinku chuchelské sezóny Cena prezidenta republiky a HIC & Co, s.r.o. (I.k., 3200 m, 3+, 200.000 Kč). Svěřenec trenéra Josefa Váni ze stáje Spedition Zavřel potvrdil formu z Velké ceny českého turfu a závěrem předčil útočícího Wallista (Kallisto), pro něhož bylo druhé místo nejlepším výsledkem letošní sezóny.

Třetí skončil Trip to Rhodos (Rail Tril), čtvrtá Airfare (Fairlypi) a pátý Sky Pilot (Dilshaan), který celý dostih odvodil.

Pro trenéra Josefa Váňu to nebyl jediný úspěch dne - zásluhou někdejšího vítěze Saint Leger Tara (Jape) získal i vítězství v tradiční Ceně EŽ Praha a.s. ve spolupráci s Českou televizí, proutěnky II. kategorie o rovných 100 tisíc korun.

K tradici posledního dne patří už i Cena běloušů CK Martin Tour (II.k., 3+, 1800 m, 100.000 Kč), ve které se prosadil letos potřetí vítězný Rabbit Verglas (Verglas), který o 1 3/4 délky porazil tříletou Reglisse (Verglas), loni bodující v irských blacktype dostizích, ale letos poprvé doběhnuvší na dotovaném místě.

Třetí dvojkové klání dne Cena Swing (II.k., 1600 m, 85.000 Kč) s přehledem 3 1/2 délky ovládl nízko zatížený svěřenec Zdeno Koplíka Samruk (Elusive City) ze stáje Avarrio Praha. 

Závěrečnou Cenou spol. Dibaq, výrobce značky Fitmin (III.k., 2, 1400 m, 60.000 Kč) skončil letošní Fitmin Cup. Jeho celkovou vítězkou se zásluhou umístění ve třech předchozích dostizích seriálu stala Scyrisova nezvítězivší dcera Pouline, která i tentokrát ale odešla poražena - o 1 1/4 délky od podruhé startovavšího valacha Tropical Bond (Forever Bond) ze stáje Buc-Film.

První životní triumf získala v Ceně Střední školy dostihového sportu a jezdectví (IV.k., 1400 m, 35.000 Kč) tříletá Gloryland (Samum) stáje Tax Reform, jistě nikoliv nešťastné 13. vítězství v sezóně získal zásluhou pětiletého Yes Man (High Yield) v Ceně vyhledávacího systému Sherlog (III.k., 1800 m, 60.000 Kč) objev letošní sezóny trenér Karel Germič a závěrečná Cena Unikont Group s.r.o. (III.k., 1200 m, 60.000 Kč) upevnila vedení Bully Pulpita v šampionátu podle počtu vítězství poté, co po boji s Romane Conti se v dostihu prosadil tříletý Wobull Se Now (Bully Pulpit).  

foto Petr Guth 

 

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net