slusoviceSezónu dnes uzavřelo i slušovické závodiště, které pro třetí a závěrečný mítink na kdysi slavném moravském závodišti připravilo program čítající sedm rovinových a dva překážkové steeplechase dostihy.

Ve výsledkových listinách se ale objeví jen výsledky 8 z nich - dvojkový sprint na 900 metrů, ve kterém se prosadil Tulum, byl pro neregulérnost startu (neotevřený box Rabbit Kyllachyho) anulován.

Hlavním dostihem byla Velká slušoivická steeplechase cross country - Cena hejtmana Zlínského kraje (I.k., 5200 m, 150.000 Kč), v níž se stylem start-cíl prosadil sedmiletý Mlýn (Minds Music) ze stáje DS RE&LA Frančák, který o 3/4 délky zdolal Demon Magica (Jape). Také druhý překážkový dostih dne, Cena SWS, a.s. (III.k., 3800 m, 50.000 Kč) skončila vítězstvím syna plemeníka Japa (Alleged). Pětiletý Larizano ze stáje EŽ Praha a.s., vlastní odchovanec svého trenéra Stanislava Popelky, si v něm jistě poradil se čtyřletou Damiettou (Tiger Cafe).

Zatímco nad překážkami se dařilo Japovým potomkům, v rovinové části si vedli výborně potomci bělouše Rosensturma (Monsun), kteří získali hned 3 vítězství. Nejprve dvouletý Charros stáje Orling proměnil druhý životní start ve vítězství v Ceně greiner assistec, s.r.o. (III.k., 1800 m, 46.000 Kč), nejdelším dostihu pro dvouletté u nás, poté se o rok starší Reini's Boy stáje R.Maag-Hála zbavil přídomku nezvítězivší v Ceně Kedona (III.k., 1800 m, 45.000 Kč) a nakonec čtyřletý Zairo, stejně jako Charros z chovu Vítězslava Vandy, přinesl stáji J+J Votava vítězství v závěrečné Ceně Complety (IV.k., 1800 m, 30.000 Kč).

Spolehlivý veterán Lord (Professional) získal 7. vítězství kariéry v Ceně stáje Monte Negro s přispěním TNS SERVIS, s.r.o. (IV.k., 1100 m, 30.000 Kč), double získal trenér Popelka, jehož čtyřletý Pat's Gold (Gold Away) vyhrál Cenu greiner packaging, s.r.o. (IV.k., 2400 m, 40.000 Kč) a v boji sedmiletého Trivera (Include) s desetiletým Mr Logistics v Ceně Zlinského kraje (III.k., 3900 m, 45.000 Kč) mělo navrch "mládí" ze stáje Karin-Neuberg.