chov zanr ppKdyž začala pandemie nemoci Covid-19 a Jockey Club musel řešit jak zajistit dostihový provoz v režimu bez diváků, byly majitelské prémie první položkou, kterou JC pro zafinancování dostihů před prázdnými tribunami obětoval. Nyní se po dvouleté pauze vrací a JC na ně společně s chovatelskými prémiemi ze svého rozpočtu vyčlenil 600 tisíc korun.

 
Je to desetinová částka oproti roku 2012, kdy pouze na majitelských prémiích bylo rozděleno téměř 6 miliónů korun. Poté však došlo k "napajedelskému puči", rozsáhlým změnám ve vedení členských organizací i samotném Jockey Clubu a následným sporům s pořadateli, a důsledkem sporů bylo rapidní snížení objemu prémií. V roce 2016 nebyly dokonce vyplaceny žádné a od té doby až do roku 2019 se jejich roční objem pohyboval pod hranicí jednoho miliónu korun. 

NGbanner2

Nyní se vrací a prostředky na ně budou vyčleněny z rozpočtu JC. "Vzhledem k tomu, že se dlouhodobě nedaří získat pro tuto část činnosti JC ČR podporu ze strany Ministerstva zemědělství ČR, byla přijata vlastní koncepce, která může být realizována nejen v letošním roce, ale i v letech následujících. V rámci rozpočtu JC ČR je pro rok 2022 na vyplácení chovatelských a majitelských prémií vyčleněna částka ve výši 600 000 Kč s tím, že je stanoven závazný klíč pro dělení této částky," uvádí Jockey Club na svých stránkách. Na vyplácení budou podle něj použity prostředky z účtu č.602130 - registrace koní. Na  prémie dosáhnou podle zveřejněné metodiky vítězové dostihů II. kategorie, první z dostihů I. kategorie, první tři v listed a první čtyři v graded dostizích. Jejich výše se podle metodiky odvíjí od koeficientu, jehož maximálná výše byla stanovena na 20 tisíc korun. Vítěz graded dostihu dostane dvojnásobek koeficientu, zatímco vítěz dostihu II. kategorie jeho polovinu. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net