EJC tiskovkaSedm mítinků čeká příznivce dostihů během září a října v pražském Conseq Parku. Ústředním tématem dnešní tiskové konference v hotelu Park Inn v Praze byl Evropský pohár žokejů, který v sobotu zahájí druhou polovinu sezóny v Chuchli. Během tiskovky byla losována, povětšinou hercem Kohákem, startovní čísla do všech dostihů Poháru žokejů a rovněž byli losováni jezdci pro koně do jeho rámcových dostihů. Návštěvníci sobotního mítinku, který vyvrcholí  EJC Leram Million dotovaným 1,6 milionu korun, se mohou letos těšit na 16 žokejů včetně pěti vítězů dostihů grupy 1, devíti vítězů derby v Evropě a také sedmi šampionů. 

Vítěz prvního ročníku Cristian Demuro letos bude chybět, ale obhájce loňského prvenství Bauyrzhan Murzabayev bude k vidění na šancových koní. Povede totiž mj. Venillii, Father Frosta, Felixe a dvouletého Finiose.

"Podzimní část sezóny v Conseq Parku zahájíme v sobotu zlatým hřebem sezóny, tedy Evropským pohárem žokejů. Během podzimní části sezóny se budou konat dostihové dny o celkem 9 milionů korun. Došlo k pár změnám na závodišti - byly realizovány opravy v hledišti, vybudována nová čerpací zavlažovací stanice a zakoupili jsme novou techniku na úpravu dráhy, takže myslím, že budeme na Evropský pohár žokejů dobře připraveni," sdělil na tiskové konferenci ředitel Conseq Parku Petr Drahoš. Dodal, že jejich cílem v sobotu je dostihová dráha hodnoty 3,5 - 3,7.

European Jockey´s Cup 2017, jehož hlavními partnery jsou společnosti  Lokotrans a Leram, se zúčastní zajímavá sestava jezdců. "Chybí hodně známá jména, ale kvalita tu je. Věřím, že nám všichni žokejové předvedou v sobotu své jezdecké umění," svěřil Ing. Václav Luka ml. "Letošní sestava jezdců se rodila na poslední chvíli a velmi těžce. Ve Francii jsou dva mítinky s Listed dostihy a například žokejové Mosse, Quinn, Auge a Veron se zúčastní o víkendu velkých dostihů v Turecku. Já se moc těším na starší generaci jezdců jako například na Thierry Tullieze a jsem moc zvědavý na Thomase Hueta." Tomáš Machovský ze společnosti Horseracing uvedl, že se zase moc těší na Švéda Graberga: "Bude u nás již potřetí a jezdí sem opravdu rád."


EJC losovani
Herec a režisér Jakub Kohák a moderátor Martin Cáp při losování startovních čísel a jezdců pro Evropský pohár žokejů 2017. Jakub Kohák bavil všechny přítomné pohotovými hláškami a také dokázal na přání trenéra Luky vytáhnout Alfa Wolfovi startovní číslo osm... (foto: Petr Nowicki) 


Změny letos doznal bodovací klíč poháru žokejů. "Inspirovali jsme se bodováním na soutěžích Jockey Challenge, které nám přijde spravedlivější a zajímavější. U každého z jezdců se budou počítat čtyři nejlepší výsledky a při rovnosti bodů rozhodne výsledek z EJC Million," sdělil k bodování jezdců Václav Luka ml. Za vítězství obdrží jezdec 10 bodů, za druhé místo 6 bodů, za třetí 4 body, za čtvrté 2 body a za páté místo 1 bod.

Evropský pohár žokejů se začátkem startu 1. dostihu ve 14:35 hodin je členěn do dvou bloků. První zakončí ostře sledovaný EJC Million s 16 účastníky na startu (v případě škrtnutí některého z koní jsou dva koně uvedeni pod čarou) a poté budou následovat dva dostihy, které do EJC nepatří. Druhý blok otevře Cena společnosti Horseracing čtvrté kategorie a bude gradovat o půl podiny později EJC Trade Fides Long alias Velkou cenou českého turfu. Česká televize bude oba bloky z této výjimečné akce přenášet.

EJC tabule losovani
Tabule s vylosovanými startovními čísly pro účastníky hlavního dostihu, EJC Leram Million (foto: Petr Nowicki)

A jaká je odměna pro nejúspěšnější jezdce? "Vítěz obdrží 5000 euro, druhý 3000 euro a třetí v pořadí 2000 euro." Jak jsme se dále dozvěděli, někteří jezdci přilétají do Prahy už ve čtvrtek a další v pátek. "Chceme jezdcům ukázat Prahu. Po skončení dostihů pro ně pořádáme afterpárty." Moderátor Martin Cáp k informací pana Machovského dodal, že Sebastien Maillot s několika dalšími jezdci také navštíví stáj Jiřího Michala v Lysé nad Labem.

Pro návštěvníky je důležitým údajem čas 12:00 hodin, kdy se otevřou brány Conseq Parku pro veřejnost. Partnerem Evropského poháru žokejů jsou také České dráhy a proto každý, kdo přijede na dostihy do Velké Chuchle vlakem a prokáže se u stánku Českých drah, bude mít vstupné na dostihy jen 100 Kč (cena vstupného je jinak 250 Kč). Návštěvníci určitě budou mít velký zájem o Autogramiádu účastníků Evropského poháru žokejů, která proběhne v 17 hodin.  Budou se také moci seznámit s novým sportem s názvem Headis.  

Pořadatelé Evropského poháru žokejů rovněž vypsali fotografickou soutěž pro amatérské fotografy a také pro professionály. Ve hře jsou zajímavé finanční odměny - 5000 korun pro vítěze, 3000 kroun pro druhého a 2000 Kč pro třetího v pořadí. Hlasování o fotografiích proběhne na Facebooku. Dostihovým odpolednem bude jako moderátor provázet Jakub Kohák, který prozradil, že jeho otec Jaroslav měl kdysi koně Zefíra v tréninku u Ferdinanda Minaříka. Známý herec také odstartuje dostih poníků.

Michaela Zemanová
 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking