I v nelehkých podmínkách pandemie Covidu-19 se rozbíhají přípravy na letošní Evropský pohár žokejů (EJC). Sedmý ročník nejbohatšího rovinového mítinku českého kalendáře, který dostal do České republiky světové žokejské hvězdy jako Christophe Soumillon, Cristian Demuro, Gérald Mossé a mnozí další, se uskuteční v sobotu 25. září v Chuchle Areně Praha.


Jednou z letošních novinek by měl být dostih určený pro tříleté a starší koně českého chovu, jehož prostřednictvím chtějí pořadatelé podat pomocnou ruku tuzemským chovatelům a aktivně podpořit stáje disponující domácími odchovanci. Zprávu o novince zveřejnili několik dní před začátkem nové připouštěcí sezóny.

Myslíme si, že podobná iniciativa v současném kalendáři schází. Bez koní českého chovu lze do budoucna jen těžko udržet dostihový provoz na dosavadní úrovni. Proto chceme program EJC rozšířit o dostih, který by se mohl stát jedním z vrcholů sezóny pro koně českého chovu,“ řekl za pořadatele Tomáš Machovský.

Návrh pořadatelů, který ještě musí projít schválením na Jockey Clubu ČR a oficiálním vypsáním propozice, počítá s open cenou II. kategorie na 1800 metrů s dotací 100 000 korun, přidaným majitelským bonusem 200 000 korun a velmi vstřícnou výší zápisného.

Nepřehlédněte: Slovensko zveřejnilo termínovou listinu. Počítá s 18 dostihovými dny

Parametry navrhovaného dostihu budou zvoleny tak, aby obsáhly co nejširší spektrum českých odchovanců a umožnily početné startovní pole. V kombinaci s hvězdnými mezinárodními žokeji očekáváme zážitek jak pro diváky, tak pro zúčastněné stáje,“ dodává člen pořadatelského týmu Jiří Vávra.

Zakladatelé Evropského poháru žokejů věří, že chystaná novinka bude mít na dostihové scéně úspěch a že se mezi majiteli a trenéry setká se zájmem. Jejich záměrem je, aby se dostih pro koně českého chovu stal dlouhodobou součástí programu EJC.

Naším cílem je nastartovat novou tradici a dlouhodobou kontinuitu, aby chovatelé měli už v době připouštění určitou garanci, že se plánované hříbě může v budoucnu tohoto dostihu zúčastnit. Právě takové iniciativy jsou podle našeho názoru účinným způsobem, jak zvýšit atraktivitu českých odchovanců z pohledu majitelů stájí,“ uzavírá Machovský.

Tisková zpráva EJC
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net