Poprvé od svého vítězství v Saint Leger před 4 lety se na české dráze ukáže Kůň roku posledních dvou sezón Nagano Gold (Sixties Icon). Hnědák Syndikátu V3J je největší hvězdou z šestice koní, kteří byli dnes dohlášeni do některého z jedničkových dostihů letošního Evropského poháru žokejů.


Většinu nových zájemců o bohatě dotovaná klání dohlásil trenér Václav Luka mladší, který vedle Nagano Golda, který směřuje do EJC Long - Velké ceny českého turfu, dohlásil vítěze Velké ceny Prahy Billabong Cata (Siyouni) stáje Leram do EJC Middle a dokonce tři koně do EJC Leram Million. Tam nově směřují sprnový vítěz z Deauville Mowaeva (Evasive) stáje Lucky Service, s.r.o., v ČR debutující čtyřletý Salar Island (Sakhee's Secret) stáje Luka-Vedral a třetí ze Svatováclavské ceny Zelote (Literato), reprezentující barvy Leramu.

Jediným dohlášeným koněm, pod nímž není podepsán bošovický trenér, je dvouletý Josephino (Pearl Secret) Statku Blata Český ráj připravovaný Ingrid Koplíkovou, který byl dohlášenm do Gerschova memoriálu. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net