deyl 2022Sobotní mítink na mostecké dostihové dráze bude ve znamení prvního klasického dostihu letošní sezóny, 74. Jarní ceny klisen města Mostu (L, 3 kl., 1600 m). O celkových 550 tisíc korun se bude ucházet 12 klisen, z nichž 7 startovalo i v hlavním trialu Memoriálu Rudolfa Deyla, přičemž na start klasické zkoušky se postaví prvních šest z předzkoušky. Klasika tak bude do značné míry opakováním trialu, ale s distancí o 200 metrů delší a srovnanými vahami.

 
Favoritkou dostihu je vítězka předzkoušky Queen of Beaufay (Zarak), a to navzdory nepříliš úspěšné bilanci vítězek Memoriálu Rudolfa Deyla v klasickém dostihu. Minule vítězství uhájila o pouhý krk před Dally Top (Stormy Jail), vítězka však nesla o 1,5 kg více než její soupeřky. Queen of Beaufay opět povede Petr Foret, v sedle Dally Top vystřídá Michala Abíka zkušenější Jiří Palík. Vedle třetí Leny (Outsrtip), kterou pojede David Liška, zaujme hlavně čtvrtá z trialu Whirl Wind Girl (Toronado). Dcera vítězky JCK Dumnonie (Silver Frost), která však vyhrála dostih ještě v době, kdy se konal v Chuchli, předvedla minule mohutný závěr a při lepší výchozí pozici mohla pomýšlet na mnohem lepší umístění.

Z klisen, které v předzkoušce nestartovaly, bookmaker nejvíce věří ryzce Comming Pulse (Dragon Pulse) z lotu Miroslava Nieslanika, kterou povede Sabina Mokrošová. Dosud nezvítězivší klisna letos neběhala a poslední čtyři loňské starty absolvovala v Itálii, kde na distancích 1200 metrů získala dvě druhá místa a jednou doběhla třetí na trati o 200 metrů delší. Klisnou pro překvapení je Lukova Lady Sophie (Golden Horn), která sice při letošním debutu zklamala, ale to bylo v Saint-Cloud, a loni skončila druhá v Ceně zimního favorita. Její čas ale možná přijde až na delší trati.  

Kurzy Tipsportu na vítězku Jarní ceny klisen
Kurzy jck22

Atraktivní sestavu nabízí i 28. Memoriál Vlastimila Smolíka (I.k., 4+, 2400 m, 150.000 Kč), ve kterém se znovu střetnou první dva z loňské Velké ceny českého turfu Wellunca (Egerton) a Premier Lion (Zanzibari), nicméně vzhledem ke klisnině růstu formy v podzimních měsících jsou větší šance dávány zástupci Syndikátu V3J, jehož pojede David Liška. Poprvé v barvách stáje Radima Bodláka se představí ostřílený Cape Freedom (Cape Cross), který však od St. Leger před 4 lety nešel dostih delší než 2 kilometry. Distance by naopak neměla dělat problém prověřenému Orleano (Egerton), který při prvním mosteckém mítinku ukázal skvělou formu šestidélkovou demolicí soupeřů v Memoriálu Jaroslava Podolana.

Mohl přijít místo Behistouna ale nakonec se proslavil jako překážkový plemeník. Přesto jeho krev kolovala v žilách zdejšího šampion-plemeníka

Šanci na reparát bude mít teprve potřetí startující Containment (Teofilo), polobratr australského Gr.1 vítěze Polarisation (Echo of Light), který při své české premiéře v trojkové Velikonoční ceně nenaznačil, že by měl být jedničkovým koněm. Druhý český start čeká i pětiletého Wilantose (Adlerflug), sedmého z Velké dubnové ceny, který v listopadu v Deauville vyhrál Classe 3 dostih na 2500 metrů. Po delší pauze se vrací Grigri de Lancray (Rail Link), loňský vítěz Zlatého poháru, který od srpna nestartoval. (miv)

Mítink začíná ve 13.00 hodin.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net