all the evilDalší dostihový den na pražském závodišti vyvrcholí nejdůležitějším sprintérským testem podzimní části sezóny, 92. Svatováclavskou cenou GAAN CZ a partnerů. V desetihlavém poli sázková společnost Betino předběžně favorizuje All the Evila a Mikeshe, ale okruh favoritů je mnohem širší.


Reprezentant stáje Meridian All the Evil (Exceed and Excel) v posledních třech startech nepoznal hořkost porážky a své soupeře drtil (byť velmi těsnými rozdíly) na 1200, 1400 i 1800 metrů. Na ryzáka čeká náročný podzimní program, příští týden by měl obhajovat vítězství ve Velké ceně Prahy.


Mikesh (Majesti Missile) měl velmi silné jaro a jeho jediný prázdninový start v německé black-type konkurenci skončil posledním místem. V sedle bude mít svého stálého partnera z letošné sezóny Martina Srnce a určitě neprodá kůži lacino. To samé platí i o jediné klisně v poli Waka Laura (Windsor Knot), která by mohla vylepšit dosavadní nepříznivé skóre klisen ve Svatováclavské ceně. Zatím jich dokázalo vyhrát tento prestižní dostih 28, zástupkyně slabšího pohlaví tedy nevzhrály ani třetinu ze všech konaných ročníků.


Další hvězdným koněm na startu hlavního chuchelského dostihu je Kendy (Ransom O´War). Spolehlivý kůň, který svou výbornou letošní bilanci přerušil, podobně jako Mikesh, při svém jediném (a zároveň zatím posledním) startu mimo české a slovenské dráhy, v Listed v Budapešti.


Svatováclavská cena také přilákala na start dva výborné tříletky, Renny Storma (Stormy Jail) a Cut Me Loose (Singspiel) a oba mohou významně promluvit do pořadí v cíli. To samé lze předpokládát i u Bright Sanda (Marchand de Sable), u kterého navíc forma s přicházejícím podzimem stoupala.


S nástupem podzimní části sezóny ale předešlé formy tak úplně platit nemusí. Takže i když se podle posledních výsledků zdá, že Rabbit King (King´s Best),  Charhizard (Two-Twenty-Two) a Manhattan Sky (Mujadil) na dotovaná místa nemíří, mohou překvapit. Každopádně se máme zítra po 16. hodině na co těšit. Začátek dostihového odpoledne je tradičně ve 14 hodin.


Sázkové kurzy Betino na 92. Svatováclavskou cenou GAAN CZ a partnerů:

All the Evil, Mikesh - 3:1

Waka Laura - 3,5:1

Kendy - 6:1

Renny Storm, Bright Sand, Cut Me Loose - 7,77:1

Rabbit King - 10:1

Charhizard - 14:1

Manhattan Sky - 16:1

(mze)

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking