Torok Dalibor2Včera okolo páté hodiny se v Ebreichsdorfu podařil trenéru Daliborovi Törökovi a žokeji Petru Foretovi další výborný výsledek v zahraničním klasickém dostihu. Týden po úspěchu ve Slovenském Oaks totiž získali pro stáj Pegas další klasické vítězství – tentokrát ve 149. Rakouském derby konaném na závodišti Ebreichsdorf jižně od Vídně. Život jde ale dál a trenéra Töröka jsme zastihli k rozhovoru při přípravě na zítřejší odjezd do Francie. Ve čtvrtek by měl totiž v Lyonu debutovat dvouletý Sagar.


V první třech letošních klasických dostizích získali vaši svěřenci tři druhá místa a nyní máte během několika týdnů již třetí klasické vítězství. Karta se tedy pro vás obrátila…
Ano, dalo by se to tak říci. Hlavně na tom má zásluhu Polyanta. Samozřejmě ale, že jsem moc rád, že se včera povedlo Black Canyonovi zvítězit. Nebudu zastírat, že jeho výsledek v Českém derby byl pro mne zklamáním. Včera se nám povedla taková malá satisfakce za České derby a jsem tomu moc rád. Ne kvůli sobě, ale kvůli Black Canyonovi. Je to moc dobrý kůň a zasloužil si to.

Průběh dostihu byl podle očekávání?
Ano, byl to klidný dostih, což Black Canyonovi vyhovovalo a Petr ho dobře držel na pozici. Odhadl tempo a začal ho jezdit dříve. To bylo moc dobře, protože druhý kůň byl taky dobrý. Petr tedy vše v dostihu perfektně udělal a patří mu velké poděkování.

Ve cvalových dostizích v Ebreichsdorfu byla k vidění velmi malá startovní pole. Jak to na vás na závodišti působilo?
Já jsem byl v Ebreichsdorfu včera vůbec poprvé a byl jsem hodně překvapený z toho, jaký se mi naskytl smutný pohled. Prázdné závodiště, kasino a stáje, přičemž zázemí pro koně a účastníky dostihů je tu výborné, stejně jako travnatá a písková dráha, a prostory pro lidi. Nevím, co zatím přesně stojí, jestli špatný management, nebo něco jiného, ale moc bych si přál, aby závodiště čekaly lepší časy. Určitě sem budu s koňmi rád jezdit.

Rakouskederby BlackCanyon
Black Canyon s ž. Petrem Foretem vítězí ve 149. Österreichisches Galopper Derby (foto: www.aroc.at)

Jaký by měl být další program Black Canyona?
Black je po dostihu v pořádku a zítra bychom měli mluvit s panem majitelem o dalších startech. Já si myslím, že by letos mohl zkusit ještě jeden až dva starty ve Francii.

Co vás čeká v nejbližší době, na co se nyní soustřeďujete?
Aktuálně to jsou překážky. Mimochodem včera jsem si moc radosti z vítězství Black Canyona neužil, protože dvacet minut poté jsem dostal informaci o tom, že Monsieur Bachir a Honza Faltejsek měli v Meranu pád. Naštěstí jsou ale oba v pořádku. Teď nás tedy bude čekat úkol kvalifikovat Makléře do Velké pardubické a myslím, že tu šance je. Michal Kubík u nás pracuje a je to šikovný jezdec, jen měl minule smůlu na francouzském skoku.
A samozřejmě se také soustřeďujeme na dvouleté koně. Priscilla mě v sobotu trochu zklamala, nebylo to úplně ono, začala kašlat. Navíc dvouletí koně jdou pořád nahoru. Věřím ale, že bude pro Cenu zimní královny dobře připravena. Ale teď nás nejdříve čeká Francie. Odjíždíme totiž zítra do Lyonu s dvouletým Sagarem, který tam bude debutovat. Měl na jaře šimbajny, proto se jeho debut opozdil, ale nyní vypadá dobře a jsem moc zvědavý, jak se v Lyonu ukáže. Měl by patřit u nás k lepším dvouletým.

Michaela Zemanová

Související článek: Rakouské derby pro Black Canyona!    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking