lysa memorialEPPrvní květen již tradičně patří dostihovému závodišti v Lysé nad Labem, kde se již po 54. uskuteční tradiční Prvomájová steeplechase. Pestrý dostihový program složený z pěti rovinových dostihů, tří překážkových zkoušek, dostihu neregistrovaných koní a také dostihu poníků začíná ve 14. hodin. 


Prvomájovou steeplechase společnosti Conseq vybojuje devítka koní, z nichž si pouze jeden účastník tento 4200 metrů dlouhý dostih o 150 tisíc korun v minulosti absolvoval. Favorizovaný Reaper (Sholokhov) sice v Lysé nad labem v začátcích své překážkové kariéry zvítězil v rámcovém dostihu, ale v loňském ročníku Memoriálu Evy Palyzové byl zadržený. Nedokončil také svá poslední dvě loňská vystoupení na dráze. Kvalitním koněm ale Registanin syn bezesporu je a má velkou šanci získat první jedničkové vítězství.

Jeho opozice je ale také kvalitní.  Sztorm (Enjoy Plan) stáje Nýznerov loni zvítězil dvakrát ve Wroclawi a jeho poslední start v sezóně mu přinesl první vítězství v nejvyšší kategorii - ve Velké slušovické steeplechase porazil Ange Guardiana a Sherarda. Ange Guardian (Banyumanik), který dříve proslul voděním dostihu, je spolehlivým koněm a loni v sedmi letech dozrál na dostihy nejvyšší kategorie. Jeho vítězství by tedy nepřekvapilo, i když v Lysé nad Labem ještě nikdy nebyl.  Podceňovat nelze ani Borderlanda (Fasliyev), který měl loni v Ceně Labe pád, stejně jako Reaper.

Reaper
FOTO (Šárka Votavová): V Prvomájové steeplechase společnosti Conseq má šanci získat své první jedničkové vítěztsví reprezentant stáje Wrbna Racing a svěřenec MVDr. Olehly Reaper, kterého povede Jaroslav Myška

Bez finančního ohodnocení by neměl odejít ani Love the Win (Tobougg), který má již také zkušenosti z velkých dostihů a je zapsán v listině vítězů Ceny ČASCH. Jako jediný z koní již v Prvomájové steeplechase startoval. V sezóně 2012 se ale do jejího cíle nedostal. Populární Sherardo (Security Risk) je nejstarším účastníkem dostihu a ve svých 12 letech bude na lysolabském závodišti startovat poprvé. Rychlostí už asi stačit některým mladším kolegům nebude, ale skokan je dobrý. Rabbit Librettist (Librettist) nepatří k preferovaným účastníkům Prvomájové steeplechase, ale za zmínku stojí skutečnost, že právě v loňském ročníku zdejšího Memoriálu Evy Palyzové docílil svého nejlepšího výsledku ve významném dostihu, kterým bylo čtvrté místo.

Americký sen (Ray of Light) se loni také ve své kariéře poprvé dokázal umístit v jedničkovém dostihu, ale dlužno dodat, že v pardubické Stříbrné trofeji porazil jen jednoho koně a byl daleko za vítězným Khalshanim. Mauglí (Magnus) má také minimum zkušeností z velkých dostihů a předloni sice vyhrál Velkou cenu Netolic, ale loni startoval také v páté kategorii.

Vrcholem rovinové části programu je trojková Cena šampionátu CK Martin Tour Cup 2016 na 1700 metrů. Po výtečném comebacku v Mimoni, kde zvítězil o 11 délek, je za velkého favorita dostihu považovaný Linngar (Linngari), v jehož sedle bude opět vedoucí muž šampionátu rovinových jezdců Jan Rája. Do starého železa rozhodně v 11 letech nepatří Duplo (Sorbie Tower), který byl v Mimoni Linngarimu v cíli nejblíže. Do medailového pořadí dostihu mohou ale promlvit také Qualiflyer (Bear King), který loni dokázal být pátý v Memoriálu profesora Michala, poctivá Bazalka (King´s Theatre) nebo Rabbit Emperor (Holy Roman Emperor), které se na zdejší dráze vždy dařilo. 


Sázkové kurzy Betino na Prvomájovou steeplechase společnosti Conseq:

3:1 - Reaper
4:1 - Ange Guardian, Sztorm, Borderland
5:1 - Love the Win
6:1 - Sherardo
12:1 - Rabbit Librettist
15:1 - Americký sen
20:1 - Mauglí
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net