Dnešní zasedání Rady Jockey Clubu ČR by mělo rozhodnout, kdo povede český turf v následujícím dvouletém funkčním období. Volit se bude z členů Rady JC, která má poté, co chuchelský pořadatel pozastavil účast v Radě a stáhl svého zástupce, 14 členů - zástupců obou majitelsko-chovatelských svazů, pořadatelů a jednoho zástupce trenérské asociace.


Pokud bude dnes zvolen nový prezident, bude v pořadí 6 prezidentem nejvyššího orgánu českéo turfu. Jeho vůbec prvním (tehdy JC ještě nesl název Unie českého turfu a měl podstatně pestřejší strukturu) byl zvolen Ing. Jan Tichý, významný činovník Turf Klubu, dalším v pořadí byl tehdejší majitel stáje Laverna Miloš Baladrán. Toho v roce 1997 vystřídal Ing. Václav Luka, který byl v čele JC do konce roku 2013. V lednu 2014 byl zvolen "zimní král" Ing. Aleša Jakub, který však ve funkci vydržel jen dva a půl měsíce. Před dvěma lety Rada zvolila do čela současného prezidenta Judr. Ing. Jiřího Charváta.

Dr. Charvát sice na Galavečeru českého turfu prohlásil, že již na další volební období kandidovat nehodlá, nicméně žádný jiný kandidát se zatím neobjevil a neprojevil zájem, a tak není vyloučené, že by Dr. Charvát změnil své rozhodnutí a opět kandidoval, byť možná ne na celé funkční období.  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking