Pavla rajmundPo 8 letech odmlky se do českého turfu vrací stáj Ray Racing, nejvýznamnější majitelský subjekt českého turfu na přelomu tisíciletí, za kterým stojí Ing. Rajmund Pavla. Bývalý majitel takových hvězd jako byli Blueridge Dancer, Ray of Light, Tribal Instinct, Scyris, Sharp Focus či Maskul dovezl z Anglie dva koně, které umístil do tréninku k Františku Holčákovi, se kterým spolupracoval i v době svého předchozího velmi úspěšného působení v našem turfu. 


Ambice být platným členem klasickém ročníku má jím angažovaný tříletý bělouš Sign of Zodiac (Clodovil - Auriga, Belmez), který loni v péči Richarda Hannona absolvoval dva starty. V úvodním v Newbury doběhl čtvrtý, poté vyhrál maiden na 1000 metrů v Bathu. Tento start počátkem května byl jeho posledním, na podzim byl na Horses in Training Sale zakoupen Radkem Holčákem za 22.000 gns, a do ČR přišel s ratingem 85 liber.  

Druhou posilou šedočervených barev je pětiletý Spartan Spirit (Invincible Spirit - Kylemore, Sadler's Wells), do loňského podzimu připravovaný Hughie Morrisonem. Pětiletý valach dosud z 12 startů získal 2 vítězství a 3 druhá místa, za což inkasoval 5,416 liber. Jeho rating činí 69 liber. Stejně jako Sign of Zodiac byl zakoupen na dražbě koní v Newmarketu, kde stál 12.000 gns.

Rajmund Pavla v minulosti proslul velmi úspěšnými nákupy vyzkoušených dvouletků z Irska, s nimiž slavil řadu úspěchů v českých (ale i slovenských či rakouských) klasických dostizích. Ve spolupráci s bloodstock agentem Bertem Kerrem přivezl dva vítěze Českého derby a tři Koně roku (včetně Blueridge Dancera, zakoupeného tehdy ještě stájí FCC Folprecht na stejné dražbě, jako současná dvojice posil).

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net