Pejskova IvanaSpoléhá na výhodné věkové složení stáje
S patnáctkou koní, mezi kterými je netradičně hned několik mladých posil zakoupených na zahraničních aukcích, vstupuje do nové sezóny dlouholetá chuchelská trenérka Ing. Ivana Pejšková. Je spokojena s počtem koní i jejich věkovým složením, a doufá, že celkový počet vítězství svých svěřenců, kterých zaznamenala již 211, zase o něco vzroste.


Koně ročníku 2011 podupávají ve stáji čtyři a jedná se o samé klisny. "Tři klisničky byly zakoupeny na irských dražbách a Nirgera (Egerton - Niriska) se narodila v Napajedlích. S ní se po delší odmlce vrací do dostihového sportu stáj Fano-Noskovi. Její maminka Niriska je vlastně odchovancem Noskových a tak zakoupení Nirgery pro ně bylo citovou záležitostí. Koupili si ji totiž již jako odstávče," prozrazuje na úvod trenérka a hned se věnuje představování nových importovaných posil. "Moc pěkně vypadají hnědka po Camacho stáje Pohoda a bělka po Azamourovi, kterou si zakoupil Marek Šimák. Ty budou z celé čtveřice ranější. Obě zatím nemají jméno, stejně jako dcera plemeníka Ad Valorem, která také patří stáji Pohoda. U ní a Nirgary nepředpokládám brzkou připravenost k dostihům."

Pejskova NN Azamour
Foto: Dvouletá dosud nepojmenovaná dcera plemeníka Azamour, zakoupená Tomášem Jandou za 13.000 euro. 


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Počet koní v tréninku: 15
Koně, kteří odešli po sezóně: Nabreta, La Magic, Lady Valorem, Narciska
Koně přihlášení do derby: žádní
Stájový personál: Helena Pejšková, Jindřich Fabris, Jaroslav Fabris, Jana Šimáková a příležitostně Martin Laube
První jezdec stáje: stáj nemá
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z loňských dvouletých je nejznámější z Irska importovaná Briana stáje Vesiba, která doběhla při debutu třetí za zimní favoritkou Beryaskou a svůj říjnový start vyhrála.  Poté ještě absolvovala negativní start v Pise. "Budeme ji hlásit do obou klasických dostihů určených klisnám. Myslím, že je lepší jít touto cestou, než ji vystavovat náročnému měření sil s hřebci." Trenérka očekává zlepšení od sourozence užitečné La Tortury La Lagiona, a také od prvního potomka své někdejší úspěšné svěřenkyně Půltóniny Portugala patřícího panu Potůčkovi. "Oba měli dva zkušební starty a u obou očekávám zlepšení. Portugal by měl své kvality ukázat na vytrvaleckých tratích." 

Pejskova NN Camacho
Foto: Další dvouletou nepojmenovanou posilou stáje je dcera plemeníka Camacho (Danehill)

Převahu ve zdejší stáji mají starší koně. "Zůstala nám řada osvědčených starších koní. Moonglas loni vyhrál a dvakrát se umístil, dokonce i v jedničkovém dostihu v Mostě. Škoda, že se neodběhla na závěr sezóny Cena běloušů, měl tam velké šance," podotýká na konto líbivého bělouše, který byl v zimní přestávce vykastrovaný, trenérka.

Stejný operační zákrok podstoupil i sedmiletý Honey Bunny. "Je to moc hodný kůň, ale měl příliš velká varlata a tak doufám, že nyní se bude moci lépe pohybovat a že mu to pomůže k lepším výkonům." 

Na dráze zůstal i další sedmiletý plnokrevník, La Tortura, která loni dvakrát zvítězila. V týmu jsou i o rok mladší Love Style Mgr. Šimáka a její vrstevnice Freya, která loni získala vůbec první vítězství pro nedlouho registrovanou stáj Pohoda.

Pejskova Moonglas Freya Briana
Foto: Moonglas, Freya a Briana

Trenérka si pochvaluje, že dvě třetiny koní ve stáji tvoří tříletí a starší a tedy že to dává  solidní základ pro dobré výsledky stáje v sezóně. Navíc má k dispozici tým zkušených pracovních jezdců, kteří jsou zároveň i úspěšnými dostihovými jezdci. "A pokud se vrátí do Čech Kristýna Bezděková, ráda bych jí dala také šanci v dostizích," uzavírá předsezónní povídání zkušená trenérka. (mze)


Předchozí části seriálu Trenéři před sezónou:
1. Allan Petrlík - Rád by získal umístění v klasických dostizích
2. Jaroslav Drlík - S perspektivními čtyřletými ve stáji
3. Tomáš Šatra - S elitními hřebci i zajímavými nováčky

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net